Muilla tällast?

Mun äiti kerto mummolle et mul on syömishäiriö, ja nyt "vihaan" mun mummoo. Tai sillein...oudosti:/ Sama myös, kun terkkari tietää tästä, "vihaan" sitäkin sillein.
1590
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

tietää syömishäiriöstäsi. Sehän on luonnollista, sillä psyykkeelle on helpompi siirtää viha konkreettisen kohteeseen.
Noi mummot ja terkkarit sit puolestaan taitaa rakastaa sua kuten myös äitisi, joka varmaan huolissaan ja jopa hädissään on kertonut asiasta mummollesi. Onhan äidilläsikin omat tunteensa ja ainahan syömishäiriöt koskettavat myös ympäristöä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


:/:( kirjoitti:

Mun äiti kerto mummolle et mul on syömishäiriö, ja nyt "vihaan" mun mummoo. Tai sillein...oudosti:/ Sama myös, kun terkkari tietää tästä, "vihaan" sitäkin sillein.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu