olisitte polttaneet eduskuntatalon...
väärä paikka
4
286
Vastaukset
- Technohell
Mitä tarkoitusta se olisi ajanut?
Mellakka on kansalaisten tahtoa muuttaa järjestelmää, eduskuntataloon hyökkääminen olisi vallankumous ja vallankumous on kaikkea muuta kuin kypsä suomessa.
Katsokaas, se eduskunta on VIIMEINEN paikka jonne mennään, ja sitten kun mennään niin menijöitä on periaatteessa yli 2.5 miljoonaa kansalaista.
Mutta sen aika ei ole vielä muutamaan hetkeen.- humanrespect
minä olen ollut mellakassa. sinä et.
toivottavasti kohtaamme joskus. - justiinsa...
"Katsokaas, se eduskunta on VIIMEINEN paikka jonne mennään, ja sitten kun mennään niin menijöitä on periaatteessa yli 2.5 miljoonaa kansalaista.
Mutta sen aika ei ole vielä muutamaan hetkeen."
Se ei todella taida tapahtua ihan muutamaan hetkeen. 1500 on toki hyvä alku, mutta matkaa siitä vielä on tuohon 2,5 miljoonaan. - humanrespect
justiinsa... kirjoitti:
"Katsokaas, se eduskunta on VIIMEINEN paikka jonne mennään, ja sitten kun mennään niin menijöitä on periaatteessa yli 2.5 miljoonaa kansalaista.
Mutta sen aika ei ole vielä muutamaan hetkeen."
Se ei todella taida tapahtua ihan muutamaan hetkeen. 1500 on toki hyvä alku, mutta matkaa siitä vielä on tuohon 2,5 miljoonaan.otan sinut mielelläni vastaan lukuisten muiden palomiesveljien tapaan.
voimme samalla antaa sinulle muutaman kiiltokuvan.
Taitaa sinun visioiden mukaan tulla Ekuntataloon vierailijalehterille ahdasta...fantasioissasi...
toivottavasti hakeudut hoitoon tai otat pikahissin;)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.703287Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k91881Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes2241269- 1291068
- 991002
- 60954
Miksi nuori ottaa hatkat? Rajut seuraukset: seksuaalinen hyväksikäyttö, väkivalta, huumeet...
Lastensuojelu on kriisissä ja nuorten ongelmat kasvussa Suomessa. Hatkaaminen tarkoittaa nuoren luvatta poistumista omil67936Shokki! Suuri seikkailu -kisassa todellinen jättiyllätys - Tämä muutos järkyttää varmasti monia!
No nyt on kyllä aikamoinen ylläri, peli todellakin kovenee…! Lue lisää: https://www.suomi24.fi/viihde/shokki-suuri-seik6895- 84879
- 34810