Kenenköhän kurittomia kakaroita ne vappuna riehuneet oli?
Minkälaisen kasvatuksen niitten vanhemmat on niille antanut? Häpeääkö nekään jälkikasvuaan?
"Joka kuritta kasvaa, se kunniatta kuolee"
Kenenköhän kurittomia kakaroita?
12
766
Vastaukset
- ja mitä
mitä sitten??? ketä kiinnostaa...kukkahattu tätejä ...että pääsee juoruamaan...?
- Kunniaton?
Kylläpä sinä vain on muutaman kakaran osalta mennyt kurittomalla ns. vapaalla kasvatuksella koko prosessi vituiksi. Aikaansaannoksena saamattomia joutilaita taivaanrannamaalareita, joille mikään ei tarpeeksi. Pitävät ansion määrää epäsuhtaisena vaikka mitä maksettaisiin, oli sitten joutilas eli ei ja tuli rahaa vaikka miten paljon tahansa. Kotona ovat saaneet moiset räkänokat kaiken valmiina ja minkään eteen ei ole mitään tarvinnut tehdä. Hyvin on osuvat tuo uudehko käsite "Curling vanhemmat". Lapsena on kaikki siloiteltu ja tehty helpoksi ja estteettömäksi. Sitten tuollainen joutuu päinsä maailmalle itsenäistymään ilman äitiä ja isiä, niin kohta kolahtaa pahasti vastaa karu maailma epätasaisuuksineen.
Elämä on kovaa.
- vaikea arvata
kenenköhän kersat ne vinkuu piripäissään ympäri kyliä huutelemassa armoa vinkuheinälle kesäpellossa.suurin osa näistä on työttömien ja köyhien kommunisti pentuja,jotka kotona saivat maistaa miltä tuntuu köyhyys ja kurjuus.näiden narkkari juoppo vanhempien pennut poistavat nyt pahaa oloaan syyttämällä koko maailmaa.
- ovatkin
fiksuja, ajattelevaisia, maailmanmenon tajuavia kristillisen kasvatuksen saaneita tyttäriä!
- Kunniaton?
Pumpulissa kasvatettuja. Reppanoita, jotka eivät kovinkaan nopasti kylene itsenäiseen kriitiseen ajatteluun, vaan ovat kaiken vietävissä. Jos tajolla on lapsuuden elämän helppoutta, vailla velvoitteita mihinkään ja siitä huolimatta turvatttua toimeentuloa, niin mikäpä silloin enemmän viehättäisi kuin vasemmiston aatteet.
Samaiset tyttäret ovat varmaankin samaa alkuperää ns. kettutyttöäjen kanssa, jotka vaahtosammuttimen kokoisina tykästyivät pehmoleluihinsa ja kosteasilmäisiin animaatiohahmoihin, sitten karumaailma jossain vaiheessa paljastuu kun vanhemmat eivät enää ole siltä olleet varjelemassa.
Voi miten voi lapsiaan liiaksi lellivät vanhemmat saada pienen ihmisen pään pyörälle ja maailmankuvan vinoksi. Vain siksi, että ei osata/uskalleta kertoa miten kovaa elämä oikeasti on ja miten siinä pärjäämiseksi täytyy tehdä. Tuollaista kun voielä sitten maustaa jeesustelulla, niin hyvä tulee, aivan oikea pikkuinen, henkisesti epävakaa aktivisti. - onkin :)
Sun unelmissas :D Ajattelevaiset, fiksut ym. eivät käyttäydy noin.
- aktivisti
Kunniaton? kirjoitti:
Pumpulissa kasvatettuja. Reppanoita, jotka eivät kovinkaan nopasti kylene itsenäiseen kriitiseen ajatteluun, vaan ovat kaiken vietävissä. Jos tajolla on lapsuuden elämän helppoutta, vailla velvoitteita mihinkään ja siitä huolimatta turvatttua toimeentuloa, niin mikäpä silloin enemmän viehättäisi kuin vasemmiston aatteet.
Samaiset tyttäret ovat varmaankin samaa alkuperää ns. kettutyttöäjen kanssa, jotka vaahtosammuttimen kokoisina tykästyivät pehmoleluihinsa ja kosteasilmäisiin animaatiohahmoihin, sitten karumaailma jossain vaiheessa paljastuu kun vanhemmat eivät enää ole siltä olleet varjelemassa.
Voi miten voi lapsiaan liiaksi lellivät vanhemmat saada pienen ihmisen pään pyörälle ja maailmankuvan vinoksi. Vain siksi, että ei osata/uskalleta kertoa miten kovaa elämä oikeasti on ja miten siinä pärjäämiseksi täytyy tehdä. Tuollaista kun voielä sitten maustaa jeesustelulla, niin hyvä tulee, aivan oikea pikkuinen, henkisesti epävakaa aktivisti.Useimmat ISOT ihmiset ovatkin
HENGETTÖMIÄ
TASAPAKSUJA
PASSIVISTEJA - Kuriton?
aktivisti kirjoitti:
Useimmat ISOT ihmiset ovatkin
HENGETTÖMIÄ
TASAPAKSUJA
PASSIVISTEJAMinulla on ainakin iso maha.
- Mullimies
Kaupunginvuokrakämpistähän nuo tulevat öisin esiin ja kerääntyvät roskaväkilaumaksi ja koittavat kulkea varjopaikoissa. Somali niillä on mukana porukassa, valkoiset hampaat välkkyvät pomeässä kun somali kulkee mukana ja paljastaa porukan sijainnin vaikka muuten onkin naamioväri luonnostaan naamassa, ei tarvitse paskaa enää iholle laittaa naamiointiväriksi.
- khjhgfr
jotka olivat siellä ja jotka minä tunnen, ovat kylläkin naapurikaupungista, ehjistä kodeista ja akateemisten vanhempien pentuja. Käyttäytyvät muuten oikein hyvin ja ovat ihan mukavia. Kuten heidän sisaruksensakin. Tulevaisuuskin näyttää varsin valoisalta. Sitä en tietenkään tiedä, miten aktiivisesti he osallistivat kyseiseen toimintaan.
- proo
Rähisijät olivat tunnetusti sosialistiperheitten jälkikasvua. Niiden jotka äänestävät kommunisteja, sossuja, vassilaisia ja vihreitä.
Sosialismista ei koskaan seuraa muuta kuin murheita... - ¤¤¤¤¤
eduskunnassa säätää paskalakeja, jotka vie kansalaisilta ihmisarvoisen elämän?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site1386305Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto705237Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?
Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost143675Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1213270Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT1132423Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat712276Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku12018Persut pettävät ja valehtelevat aina
Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val271618Sinä et halunnut sitoutua
Samalla tavalla kyin minä ja koen vihdoinkin että se on ihan ok. Sitoutuminen merkitsi meille erilaisia asioita, eikä ne161303- 801174