Pitäisikö minun pelätä karhua?ajelin autolla pyhänkosken suunnalla peltotietä ja metsän reunassa karhu taisi kyttäillä muutaman sadan metrin päässä ollutta hirveä,minun ja karhun väli oli n.200m ja kun lähdin kokeilemaan karhua päin niin se kyllä lähti pötkimään mettään.VOISIKO SE MISSÄÄN TAPAUKSESSA HYÖKÄTÄ,ja kuinka nopeasti se tuon matkan juoksisi????
Näin eilen karhun
12
2546
Vastaukset
Kannattaa varmistaa ettei satu olemaan emä pentuin kans,saattaa ensin poistua näkyvistä mutta voi yllättää ja hyökätä.Toisessa tapauksessa jos on kaatanut evästä saattaa vartioida omaansa ja hyökätä.Luultavasti suorittaa valehyökkäyksen,muttei kannata kokeilla kumpi on kyseessä.Oli kumpi hyvänsä luulisin että pahanhajuinen ruskea vana valuu lahkeesta,elikkä pyykkipäivä tulee.Muuten hajun saatuaan pötkivät pakoon.Juoksemalla ei karkuun pääse,eikä puuhun nousemalla.
- jospaw
se hirvi ja karhu kyttäs sinua! Hirvi ois tappana ja karhu tullut haaskalle!
Vitsi vitsi... Tottakai olit vaarassa. Karhu olisi halutessaan juossut 200m 1,5sek.- jäänyt
sinulla ilmeisesti ottamatta kun noin lämpimiä puhelet!!
- takerruta
jäänyt kirjoitti:
sinulla ilmeisesti ottamatta kun noin lämpimiä puhelet!!
pikkuseikkoihin. Pysy asiassa...
takerruta kirjoitti:
pikkuseikkoihin. Pysy asiassa...
Onnittelut kun selvisit ilman housupyykkiä,vai selvisitkö sittenkään.Tarkista ensikerralla mitä mahtaa nalle touhuta ennenkuin menet kohti.
- killer-loop
karhun näkemisestä.. siihen ei tule jokaisella mahdollisuutta koko elämänsä aikana.
- jtyddjytk
hetikun tulee vastaan joku kissaa isompi peto niin on heti äitiä ikävä
- Anonyymi
Kerran kävelin metsässä ja yhtäkkiä rupes kusettaan ihan hirveesti. No mitäpä muutakaan ku äkkiä housut pois ja kyykkyyn. Sitten kohta ilmesty karhu ja aattelin että nyt tuli loppu mutta karhu säikähtikin mua ja lähti karkuun tuhatta ja sataa. Ei kai ollu ennen nähny kusevaa ihmistä. Voisko olla täydellisempää ajotusta kusihädälle.
- Anonyymi
Karhujuttuja on kiva lukee Otso-nimisenä.
- Anonyymi
8 vuotta asuin niin että karhun pesä oli muutaman sadan metrin päässä, karhu kävi pihamaalla syömässä omenoita. Iltapäivisin näin sen pellon laidassa hyvin monta kertaa, muutaman kerran niitä oli kaksikin. Matkaa oli 150m. Ketä pitkin tallustelivat. Itse kävelin koiran kanssa samoja teitä ja metsiä enkä koskaan törmännyt karhujen kanssa silmätysten.
Ei pelottanut lainkaan. - Anonyymi
Onpas hyviä marjoja! Omnomnomnom... no voi perkele! Mikä siellä perseessä kutiaa niin perkeleesti! Aah, en kestä, nyt pitää raapia! Mutta ei tassut ylety. No sitten kiehnätään maata vasten! No niin, johan rupee helpottaan! Aah, aah, kun helpottaa. Vielä vähän! Noin nyt loppu! Ja sitten taas marjoja suuhun! Omnomnomnom!
https://www.youtube.com/watch?v=hJ78lGrR4hc - Anonyymi
Van jos läpyttelet räpylöitäsi yhteen ja tuohaat kepin kanssa karhua, niin sitten on syytä alkaa pelekäämään, kun se lähtee tallustamaan kohti. Uteliashan se on. Tulee tutustumaan ja saattaa paiskata kämmentä..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nasima löi Jussille luun kurkkuun
Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse4678391Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"
jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r1195760Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?
Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos2524713Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa
SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli494565Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta
Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s614075Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun
ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta1603900SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat
Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha1673692- 901667
- 901128
- 41809