TERVETULOA PALOASEMALLE

humanrespect

kylään.
Varsinkin, jos muistat esittäytyessäsi mainita sankariteoistasi (ylpeänä).
Jos haluat, niin minä tai, joku palomiesveljistäni voi tehdä sinulle kasvomaalauksen ja antaa kiltokuvan.

Lopuksi järjestämme ongintaa ja annamme teille rahaa parturiin ja liharuokaan...jotta, ette olisi anorektisen narkomaanin näköisiä..
Ai niin, annamme teille myös puhtaita neuloja...

13

964

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kylän suurin...

      Senverta akkamaisia kirjoituksesi ovat että varmasti et siellä töissä ole.

      • humanrespect

        Sulle mä voin näyttää mun ranskalaisen sisäkön puvun...
        sen, minkä sä lainasit...

        pusuja ja nähdään kulta;)


    • palkitsee

      Ja me luovutamme sinulle palkinnon vuoden epäonnistuneimman stereotypian luomisessa. Onnittelut.

      • humanrespect

        ihan hyvin on stereot toimineet...


    • humanrespect

      Lisäksi, muista vaatia lääkintähenkilöstöä antamaan juuri sinulle kaikkein vahvimmat opiaatit, koska SINÄ olet tärkeämpi, kuin joku, kuka on vain monivammapotilas..
      Lisäksi, kysy pelastuslaitoksen operatiiviselta johdolta, että milloin ne sinun vahigoittamat pelastusyksiköt saadaan korjattua ja takaisin hälytysvalmiuteen, KOSKA sinä olet ne veronmaksajana rahoittanut...

      • vielä...

        ... niin eiköhän valkotakkiset sedät hae tän humanrespectin kohta turvaan. se on tainu pelastyä kovasti noita mellakoita ja vähän... noh tiedätte kyllä (ja hänen viesteistäänkin sen huomaa) =) annetaan sille ymmärrystä. eli ei ole mitään hätää enää... hyshys.


      • humanrespect
        vielä... kirjoitti:

        ... niin eiköhän valkotakkiset sedät hae tän humanrespectin kohta turvaan. se on tainu pelastyä kovasti noita mellakoita ja vähän... noh tiedätte kyllä (ja hänen viesteistäänkin sen huomaa) =) annetaan sille ymmärrystä. eli ei ole mitään hätää enää... hyshys.

        edelleen painotan, (jos osaat lukea)..kyseessä on Suomen ja euroopan (sekä muiden mantereiden) tasolla aivan poikkeuksellinen terrorismi.

        MISSÄÄN, ei edes sotatoimialueella ole pelastushenkilöstöön kohdistettu väkivaltaa..
        poikkeuksena Ranska..
        pusuja sulle


    • työttömäksi

      Ei sitten se valtion kimppuunkäyminen jää muutamaan kiveen vaan esimerkiksi voi tulla ja tulee melkein kaikille ennaltavaroittamatta tai ilman syytä karenssi. Siinä sitten mietit millä vuokran maksat ja jos ei olekaan säästöjä, sitten ulkosalla asut, talvellakin. Ei olekaan poliisi enää ystävä eikä ensimmäinen huoli ole jonkun palomiesveljen turvallisuus nuorten keskellä.

      Taitaa muuten nuo palomiesveljesi olla olemassa ainoastaan märissä unelmissasi.

      • humanrespect

        jokaisella on elämässään ylä- ja alamäkiä.
        sinulle lupaan antaa lisää vauhtia alamäessäsi..


      • kommenttejasi lukenut
        humanrespect kirjoitti:

        jokaisella on elämässään ylä- ja alamäkiä.
        sinulle lupaan antaa lisää vauhtia alamäessäsi..

        sulla on hyviä mielipiteitä ja pointteja sun jutuissasi! jätä noi tyhmät loppukommentit pois ku ne vie jutuiltasi terää!! ei anna fiksun ihmisen kuvaa ja uskon et sitä oikeasti olet.


      • humanrespect
        kommenttejasi lukenut kirjoitti:

        sulla on hyviä mielipiteitä ja pointteja sun jutuissasi! jätä noi tyhmät loppukommentit pois ku ne vie jutuiltasi terää!! ei anna fiksun ihmisen kuvaa ja uskon et sitä oikeasti olet.

        kiitos palautteestasi.
        en ole fiksu.
        fiksu ihminen olisi jättänyt foorumin jutut sillensä ja jättänyt kommentoimatta mitään yhtään mihinkään milloinkaan....


    • Pirjok.

      Siinä yksi kirjoittaja, jolla ei ole tämän päivän Suomen todellisuudesta penninkään vertaa tietoa.
      Työttömät eivät ole huumeita käyttäviä ihmisiä. Nyt olet väärillä jäljillä.

      Mutta jo pelkästään huumeiden käyttämisen lisääntyminen on nuorilta viesti siitä, miten he kokevat tämän elämän merkityksellisyyden tai päinvastoin; merkityksettömyyden. Onhan hyväosaisille tärkeää vain kaikki maallisen mammonan palvonta, ei nuori ja lapsi ihmisenä.

      Jos olisin nuori, tekisin liudan lapsia ja jäisin työttömäksi, jotta voisin heitä hoitaa. Muuttaisin maalle, jossa voisin kasvattaa edes jotain ruokaa.
      Sillä onhan tuo jo tullut selväksi, että rahaa kerääntyy vain niille, jotka kykenevät rikollisluonteiseen toisen ihmisen riistämiseen. Sitäpaitsi, kun ne rahat kuitenkin ohjataan EU:n byrokratiaan, niin miksi ihmeessä pitäisi raataa niska limassa, kuten tapana on sanoa.

      Suomessa on alettu vihaamaan köyhiä. Kuitenkin nämä vihaajat itse ensin toteuttavat ja synnyttävät köyhyyttä, jotta olisi jotain jonka niskaan voisi syleksiä kaikki saastat. Tai ovat ainakin välillisesti sen syntymiseen vaikuttamassa - myös äänestämällä EU:n puolesta -isänmaansa pettäen ja myyden halvasta hinnasta. Hävetkää. Se on ihmisarvotonta kohtelua. Mutta kyllähän te itsekin aikanaan sen joudutte kokemaan, sillä olette jo samassa jonossa. Mitenkäs sitten suu pannaan, kun omaa isänmaata ei ole? Ei ole toisia suomalaisia, joita haukkua. Silloin itse olet kerjäläisen asemassa.

      • humanrespect

        en ole kirjoittanut sanaa TYÖTÖN kirjoituksiini.
        ja milää vitun kalkkunan älykkyysosamäärällä sinulla on varaa sanoa minusta mitään????
        Tai varsinkaan, etten tiedä mitään.
        suosittelen, että jatkat masturbointia ja alat sen jälkeen vaikka kutomaan itsellesi villasukkia...


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat

      Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude
      Maailman menoa
      175
      14322
    2. Aamun Riikka: työttömyydessä lähestytään viime laman synkintä vaihetta

      Nopeasti mentiiin upean Marinin hallituksen ennätystyöllisyydestä toiseen ääripäähän, kohti Suomen historian kurjimpia t
      Maailman menoa
      117
      10320
    3. Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat

      Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h
      Maailman menoa
      103
      9227
    4. Suomen velka kasvoi ennätysvauhtia - Mäkynen repostelee

      – Velka kasvoi eniten tilaston historiassa, Mäkynen kirjoittaa. – Vuoden 2025 toisella neljänneksellä selvästi eniten k
      Maailman menoa
      25
      8629
    5. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

      Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
      Maailman menoa
      47
      7962
    6. Giorgia Meloni vs Riikka Purra

      Kyllä Italian pääministeri on kauniimpi ja seksikkäämpi, kuin Suomen valtiovarainministeri Riikka Purra. Mitä jotkut näk
      Maailman menoa
      49
      6847
    7. 153
      6246
    8. Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija

      https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua
      Maailman menoa
      137
      5254
    9. Ohhoh. Kokoomusvirkamiehen mukaan Suomessa ei ole työttömyyskriisiä

      Kun kokoomuksen johtama hallitus epäonnistuu täydellisesti talouspolitiikassaan, niin aikaisemmin erittäin pahaksi määri
      Maailman menoa
      28
      4959
    10. En lähde armeijaan enkä siviilipalvelukseen

      Maanantaina telkan uutisissa toistamiseen kerrottiin tästä luuserista, joka kärsii muka "masennuksesta", mutta nauraa rä
      Maailman menoa
      412
      1403
    Aihe