voi kristus

teitä onnettomia. heittäkää ensimmäisenä ne lääkkeet sivuun ja ottakaa itseänne niskasta kiinni ja lopettakaa toi paskan jauhaminen. siinä lähtee paniikit sun muut häiriöt tiehensä.
8892
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Kuulepas isäntä :) Minä en omasta mielestäni ole mitenkään onneton, vaikka olenkin lähes koko aikuisikäni kärsinyt paniikista ja pelosta. Suvustani löytyy muitakin siihen taipuvaisia, toinen vanhempani on sellainen. Ei ole kysymys siitä, etteikö oltaisi tartuttu itseä niskasta useammankin kerran, mutta kun se ei menekään niin.. se juttu on siinä. Ja sen tietää vasta, kun itse sen kokee. Joten jätäpäs viisastelut ja ota selvää.
Itse olen aika vahva ihminen muutoin, enkä ole syönyt lääkkeitä. Mutta tämä ongelma nakertaa ihmistä aikalailla, muuttaa käyttäytymistä, seuraa välttelyjä ja sitä kautta elämä kapenee. Niin vain käy, vaikka kuinka olisi muutoin vahva. Joten en lähtisi kenellekään suosittelemaan tätä lääketöntä linjaa, en sittenkään. Se voi olla hyvä valinta, mutta ei todellakaan kaikille.
Paniikit ja häiriöt eivät noin vaan lähdekään, se on siinä se juttu. On helppo sanoa, jos ei itsellä sitä ongelmaa ole.
Hyvää kesän odotusta !

Äänestä

me palkataan "isäntä" POISTAMAAN KERTAHEITOLLA meidän kaikkien paniikkihäiriöoireet!

Äänestä

kun isäntä ei oikein tiedä mistä puhuu!!!Se on sitten hyvä antaa niitä hyviä neuvoja!

Äänestä

Olen itsekkin todella sosiaallinen ja tulen erilaisten ihmisten kanssa toimeen väännän huumoria ja muutenkin mukava, mutta kun se paniikki ekan kerran iski meinasi maailma pysähtyä ja ihmettelin mistä se mulle kun en ikinä ole jännittänyt mitään.
Joten turhaan sielä mollaat jos sen saisikin pois ilman pirun tabuja niin hallelujaa, kerro ihmeessä parannus, kuka tätä itsellensä haluaisi.

Äänestä

No onnettomia täältä saattaa hyvinkin löytyä. Ja varmaan myös monia lääkkeettömiä ja paskaa jauhamattomia. Valitettavasti ei taida olla sairaus kiinni näistä asioista.
Noinko sinä sanot myös mahahaavaiselle, kliinisesti masentuneelle, angina pectoris -potilaalle tai vaikka jalkansa katkaisseelle - että ota itseäsi niskasta kiinni? Voi kristus mitä juttuja.

Äänestä

ensin itseäsi niskasta kiinni ja opettele käyttämään isoja alkukirjaimia. ;)

Äänestä

Jeps...kylhän se paniikki aika paljo omasta itsestään lähtee...

Äänestä
  • kuules mulkku, mä oon sopuisa mies. mutta älä tuu näille sivuille, kunet asiasta mitään tiedä. turpiin tuut saamaan

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


isäntä kirjoitti:

teitä onnettomia. heittäkää ensimmäisenä ne lääkkeet sivuun ja ottakaa itseänne niskasta kiinni ja lopettakaa toi paskan jauhaminen. siinä lähtee paniikit sun muut häiriöt tiehensä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu