kulkupeliltä kun kattelee täällä nuita vikakysely määriä...
eipä näytä mersu kovin laarukkaalta
Sulevi
141499
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Katto siinä, missä tyhmä menee ostamaan vuoden välein uuden Kian ja maksaa siitä itsensä kipeäksi, fiksu ostaa vähän vanhemman Mersun ja korjaa sen ITSE, säästää rahaa ja saa samalla naapurit niin kateellisiksi, että niiden täytyy käydä urputtamassa Suomi24:ssä Mersunomistajille!
Vanhoilla Mersuilla ajavat ovat tarkan markan miehiä! Mersut ovat sentään tehty siten, että kaiken pääsee huoltamaan inhimillisellä vaivalla ja siksi edelleen näkee vanhojakin Mersuja liikenteessä. Tosin yksi syy on vanhojenkin Mersujen hyvä kulku ja turvallisuus, esim pikkumersuunkin on saanut vuodesta '82 turvatyynyn!
Näyttää olevan perkeleesti pikkuvikojan, vaikka maksaa saa autosta helvetisti ja varaosat myäs sikahinnoossa.Vanhan 60-70 luvun klassikko mersulla ajaasin mialuummin kun nuilla nykyajan sähköhörhelö leluillan.
Tulee vikaa ja korjattavaa Mersuunkin samalla tavalla kuin muihinkin ihmisen tekemiin vimpaimiin.
Mutta on silla vanhemmallakin mersulla kivempi ajella kuin monella uudella japanilaisella, joihin niihinkin saa ostella kaikenlaisia niveliä heti uutena.
Ja mikä siinä on, että kalliskin jokumuuauto on pirun kova ja muovilelun kuuloinen ajettaessa?!
Mutta se myytti, ettei Mersua tarvis pajalla käyttää, se on paskapuhetta.
VARMAA PORSSESSAKI
MERSU ON UPEA AUTO...JA TODELLA LAADUKAS....
Paskaa laatua koko mursu.
Ite oot paskaa!!
Ihan oikeesti, jos jättäisitte kokonaan tuon "Sää oot tyhmä!" - "Ei ku sää oot!" - "Mut meiän iskä hakkaa teiän iskän!" -tyyppisen keskustelun vaikka hiekkalaatikolle. Eikö teillä oo parempaa tekemistä? Perustelkaa sanomisenne ja jos ette keksi parempaa sanottavaa, olkaa vaikka hiljaa.
mikähän vaivaa mb111 kone 220E 1993 ,käynti harhailee nousee ja laskee tyhjäkäynnillä,ilmamäärämittarikin vaihdettu.
Joko on ruisku koneella, alistuspaine vuotoja sisältää silloin, kuminen imukaula on haperoa
Suoli onkoin ihan paras ja vakuuttavin tietolähde ihan mihin asiaan tahansa, voihan vaarit.
Kyllä suoli on mesemiehille riittävän laadukas tietopankki......
Ei ole viattomia vehkeitä, edes meisselit! Ja uuret vallan mahottomia, sarjassaan!
Juu, eihän Mersu ole kuin vain paras auto, mitä on, mitä nyt sitten "laadulla" tarkoitatkaan... Jotain pikkuvikoja, joita on jokaisessa autossa ja automerkissä, niin paras automerkki onkin sitten laaduton, joo-o. Mersuja ei oikeastaan edes korjata, niitä huolletaan. Kaikkiin autoihin tulee vikoja ja huollossa ne korjataan, esim. palaneet polttimot vaihdetaan ja pyyhkijän sulat uusitaan jne. Eikä Mersu itse edes valmista niitä polttimoota ja sulkia, ne eivät ole "Mersua".