enemmän Einin vaiko Koivuniemen Paulan?
Millaiset bändit soittavat heidän taustoillaan?
Kumman esiintyminen kiinnostaa
12
723
Vastaukset
..kun en oo Paulan keikoilla koskaan ollut, Einin keikalla sitä vastoin kahdesti. Einillä soittaa Boogie, joka on aivan tavallinen orkesteri, mitäpä siitä ihmeellisyyksiä säveltämään asiasta. Eini on kyllä aikas kivan näköinen... :)
- WahWahPedal
nyt sentään raudanluja ammattilainen.
- Köhöh
Paula todenteolla, ettei jaks kiinnostua ja on muutenkin ylpeän sorttinen. ei huomioi yleisöään!
- mielestä
Köhöh kirjoitti:
Paula todenteolla, ettei jaks kiinnostua ja on muutenkin ylpeän sorttinen. ei huomioi yleisöään!
Huttukeikoilla pyöriville junteille se on aivan oikein!
- Suomen suvi
Köhöh kirjoitti:
Paula todenteolla, ettei jaks kiinnostua ja on muutenkin ylpeän sorttinen. ei huomioi yleisöään!
Paula Koivuniemi on varma ja riskitön valinta. Lava täyttyy maksaneista.
Eini ei paljoakaan kiinnosta tanssivaa yleisöä, eikä sen johdosta myöskään kiinnosta isompien ja suosituimpien tanssipaikkojen tanssijärjestäjiä.
Jos tilaisuuteen on saatava yleisöä ja valinta on tehtävä noiden kahden em. solistin välillä, niin Paula on se joka valitaan 100% tapauksista.
Facta. - Anita T.
Suomen suvi kirjoitti:
Paula Koivuniemi on varma ja riskitön valinta. Lava täyttyy maksaneista.
Eini ei paljoakaan kiinnosta tanssivaa yleisöä, eikä sen johdosta myöskään kiinnosta isompien ja suosituimpien tanssipaikkojen tanssijärjestäjiä.
Jos tilaisuuteen on saatava yleisöä ja valinta on tehtävä noiden kahden em. solistin välillä, niin Paula on se joka valitaan 100% tapauksista.
Facta.En ole samaa mieltä kanssasi. Paula on tietty Paula ja porukkaa on varmasti aina täyteen asti. Ei siinä mitään.
Haluan korjata tätä väärää luuloa, ettei Eini kiinnostaisi niin tanssivia ihmisiä kuin nuorempiakin bilettäjiä. En ole myöskään huomannut, etteikö Eini muka olisi esiintynyt ihan samoille lavoille ja tanssipaikoille kuin muutkin suomalaiset eturivin artistit. Onhan Einillä ollut hiljaisempaa 90-luvulla, mutta jäljet siitä ovat ehkä korkeintaan näkyvissä enää sellaisten ihmisten päissä, jotka eivät Einin uraa ole seuranneet. Osaatko nimetä yhtään suosittua tai ykkösmestaa, jossa Einiä ei olisi näkynyt? Ja jos sattuisit tällaisia keksimään, niin mistä tiedät, mikä taustalla on syynä?
Tosi hyvin on ollut porukkaa aina kun olen ollut Einin keikalla ja minähän en muualla kuin parhaissa paikoissa liikukaan!!
- Tommi
Einin tietysti
- Yes söör alkaa kesä!
Einin kiinnostaa! Kova meno! Einillä hyvä bändi! On nähty ja kuultu!
- QueenOfTheDawn
Sinänsä vertailu näiden kahden välillä ei ole tarpeen koska lähtökohdat on vähän erilaiset. Paula on suurenluokan "shown" vetäjä Einiin verrattuna. Kumpikin yhtä hyviä ja molempia menisin katsomaan yhtä suurella mielenkiinnolla.
- keijo
on tosi hyviä. Eini kiinnostaa tällä hetkellä enemmän.
- Farmelade
Tietysti Einin keikalle!!!
Molemmat olen nähnyt, mutta kyllä Eini vie voiton!
Einin keikoilla on aina hyvä meno ja paljon porukkaa!!! - Loviisa
Ehdottomasti Eini! Nyt vaan ei ole vähään aikaan meidän seudulla ollut esiintymässä - harmi...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taas nuoren kuolema
Vasunmäentiellä paha onnettomuus. Nuori nainen menehtyi. Niiin sydäntä riipaisevaa 😭1254564Elikkäs persuissa ovat pahimmat häiriköijät
Koska sieltä tuli kaikkein kovin ulahdus. Persujen peesissä seuraa kokoomus js hajuraon päässä röhkii kepulaiset. Olipa693284"Skandaali muhii SDP:ssä" - "pelon ilmapiiri vallitsee"
Puolueen johto on vähintään vastuussa ilmapiiristä, jossa häirinnän uhrit eivät ole saaneet ääntään kuuluviin. Vyyhdin1043154Tehomaksu rankaisisi normaalista sähkönkäytöstä
Energiaviraston valmistelema tehomaksumalli herättää aiheellista huolta erityisesti tavallisten kotitalouksien näkökulma392601Ahdistelu ongelmaa vain vasemmistossa - ei oikeiston edustajissa
Mutta demarit ovat tunnetusti sivistymättömiä, ja vähemmän fiksuja.282302- 1071563
- 491106
Trump asettaa Grönlannin kaappausta vastustaville Euroopan maille 10% tuontitullin
Suomi mukana näissä maissa. Myöhemmin Trump aikoo nostaa tuontitullit 25%:iin kesäkuun alusta, jos Grönlannin kaappausta3311078- 49852
Mitä luulet mies
Olisko tämä mun mustasukkaisuus iso ongelma meidän suhteessa? Tiedän, että se ei ole hyvä asia, mutta tykkään susta niin55681