Osoitteessa www.keskusteluakuuloasioista.net on avattu foorumi kaikille yli 25-vuotiaille kuuloasioista kiinnostuneille. Rekisteröitymällä avautuu paljon keskustelualueita. Rekisteröityminen ei maksa mitään.
Palsta on vielä melko uusi, mutta kannattaa rekisteröityä ja tutustua! Käyttäjien myötä keskustelu syntyy!
Palsta on vielä melko uusi, mutta kannattaa rekisteröityä ja tutustua! Käyttäjien myötä keskustelu syntyy!
Vastaukset 5
Vanhimmat
Ihmetyttää suuresti tuo ikäraja! :o
Vai luuleeko Tea, ettei tuota nuoremmilla voi olla kuulossa vikaa/ ongelmia, joista haluaisi keskustella?
Itse olen 23v. ja kärsin tinnituksesta!
Nuoremmille on oma keskustelupalsta osoitteessa www.moottorikorvat.net/forum.
Kuulehan Tea, tuo moottorikorvien keskustelufoorumi EI ole nuoremmille, vaan ikähaarukka ulottuu kylläkin 40 ikävuoteen.
Lisäksi tuo moottorikorvien foorumi on tarkoitettu vain ja ainoastaan kuulovammaisille.
Minä kun olen moottorikorvien vakikäyttäjä,joten tiedän mistä kirjoitan.
Oikein harmittaa, että aina joku antaa vähän harhaanjohtavia tietoja moottorikorvien foorumista. Sitä paitsi ovatkohan moottorikorvien foorumin ylläpitäjät antaneet sinulle luvan mainostaa heidän saittiaan, hyvä Tea-nimimerkki? ;)
Kysyjä vain kaipaili tietoa nuoremmille suunnatusta keskustelupalstasta, koska ei voi kirjautua tuolle uudelle foorumille. Pahoitteluni, jos jotain loukkasin. Itse olen opiskeluitteni kautta tutustunut pintapuolisesti näihin keskustelupalstoihin, en kummallekaan rekisteröitynyt. Toivottavasti mainostaminen ei aiheuta ongelmia. Ja eikös tinnitus lueta kuulovammoihin?
Minä kuulovammaisena tiedän,ettei tinnitus ole kuulovamma. Vaan tinnitus on aivan oma luokkaansa, koska tinnitus on sitä mitä korvassa soi,ja se on tietääkseni yleensä tilapäistä.(voihan sitä kestää kauemminkin,riippuu henkilöstä) Ja tinnituksen aikana ja sen jälkeen pysyy kuitenkin aina normaalikuuloisena, jos on kyse normaalikuuloisesta ihmisestä.
Joten tinnitus ei todellakaan ole kuulovamma.
Kuulovamma tarkoittaa sitä,että on kuulonalenema, kuuroutunut, huono kuulo, käyttää kuulokojetta,kuulo huonontunut... siis ylipäätään liittyy huonoon kuuloon.