Missä on värinumero MX-5 sessa, rintapellissä olevassa lapussa ei oikein sellaista järkevää numeroa ole. Milloin remmi pitää vaihtaa, kone on 1.6 litran, kaksi nokkaakselia. vm-94.
MX-5
PJK
3617
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
En suosittele semmoista ruoskaa hankittavaksi ! ei pahalla. Hirveännäköinen riisikippo, kiitos. top-5:n rumimman autonlistalla.
ihan hieno kärry se on.ja miksi vastaa että elä hanki selvästi on jo hankittu.itse ajattelin uutena ostaa jos olisi konetta enemmän vaikka 2.3 turbo ja neliveto:)
Saat värikoodin varmasti helpointen (ja varmuudella oikein) kun marssit Mazdan viralliseen liikkeeseen rekisteriotteen kanssa. Riipuen missä asut.
Jakopäänhihna pitää vaihtaa 100tkm:n välein (60000 miles). Kone on kuitenkin sellainen, että se ei hajoa jos hihna katkeaa. Lue lisää täältä: http://miata.net/garage/timingbelt.html
Myös täältä saa mäksään Suomeksi asiallista keskustelua: http://www.mazdago.net/index.php?action=forum
PS. MX-5 on Mazdan onnistunen malli. Oikeat Mazdathan ovat takavetoisia! ; )