Asuntola

Mistä Satakunnan keskussairaalaan tulevan työharjoittelijan kannattaa kysyä asuntoa. Onko sairaalalla oma asuntola?
2339
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

ennen oli ainakin opiskelijoilla asuntola ihan vieressä,niin sanottu "pillulinna"siellä tuli itteki vietettyy mukavia hetkiä ;)

Äänestä

olla asiallisempaa kysyä sitä asuntoa ko.sairaalan henkilöstöosastolta. Uskoisin kuitenkin,että sairaala on realisoinut asuntojaan,joita aikanaan sijaitsi Sampolassa ja Käppärässä mm.
Asuntola on aikoja sitten hävitetty.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Sairaala tsm. kirjoitti:

Mistä Satakunnan keskussairaalaan tulevan työharjoittelijan kannattaa kysyä asuntoa. Onko sairaalalla oma asuntola?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu