Olen menossa viikon päästä Viipuriin ja ajattelin, että sieltä kannattaisi ostaa Larppaan varaosia. Mitä tuumaatte, mitä kannattaisi tuoda? Millainen on hintataso? Ainakin iskarit olisi tarpeen. Mistä löytyy hyviä liikkeitä?
Mitä kannattaa tuoda Viipurista?
Nonnis
3411
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Hei !
Jos aiot sikäläisiä autonosakauppoja koluta, voisitko tuoda mulle Mosseen pari osaa ? Suomesta kun noiden löytäminen on aika hankalaa, jos kohta nykyään jo Venäjältäkin.
Jos voit, pistä mailia [email protected]
Yksi liike on ainakin samassa rakennuksessa kuin kauppahalli.
Sieltä saa osia Ladaan.
Mutta puhuvat puodissa vain vennäätä.
Siellä kauppahallin talossa mää kävin ja mukaan tarttui iskarit (kaikki neljä), jarrukengät, jarrupalat, sytytystulpat, tulpan johdot ja virranjakajan kansi. Hintaa satsille tuli 1390 ruplaa eli n. 45 euroa. Motonetissa sama satsi olisi maksanut 93 euroa, ja täällä Jämsän varaosaliikkeissä varmasti vielä paaaljon enemmän.
Oli pakko myös ostaa Larppaan häntä, elikkä staattisen sähkön poistaja, venäläisten älytön villitys. Vähän tuuninkia nääs ;).