Lapsen kanssa kahdestaan Phuketiin

Ajattelimme lähteä 6-vuotiaan tyttäreni kanssa kahdestaan Thaimaan Phuketiin. Onko hyvä idea matkustaa näin "naisporukassa" eli ovatko ihmiset siellä ystävällisiä (esim. miehet eivät ahdistele ym.)? Ajan siellä saa varmaan kulumaan katselemalla nähtävyyksiä ja loikoilemalla rannalla, mutta löytyykö sieltä mitään erityistä tekemistä lapselle esim. eläintarhaa, vesipuistoa tms.?
Onko kenelläkään kokemuksia The Best House hotellista?
82117
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

tosin saattavat olla tytöstäsi "kiinnostuneita", tarkoitan siis että yleensä thaimaalaiset pitävät vaaleita lapsia ihanina, haluavat kuvauttaa itsensä lapsen kanssa, pitää vauvoja sylissä jne.

Äänestä

Aika varmasti kuluu, paljon kaikkea puuhaa lapsille, apinatemppeliä, norsusafaria ym. dino parkin minigolf jne. Lapset saavat erinomaista kohtelua ja aivan hyvillä ja turvallisin mielin voi matkustaa "naisporukassa" ei ahdistelijoita.

Äänestä
  • Ollaan ensi kertaa lähdössä reissuun ihan kaksistaan ja hieman jännittää, kuinka kaikki menee. Kiitos vastauksestasi.

    Äänestä

Luultavasti ystävällisin ja turvallisin matkakohde. Olen ollut monesti Phuketissa, myös lapseni kanssa kahdestaan. Ei juurikaan sirkushuveja eikä vesipuistoja, mutta leppoisaa oleskelua rannalla ja uima-altaalla. Hyvää matkaa!

Äänestä
  • Paikalliset miehet ei tod. ahdistele mutta riittäähän siellä sitten näitä sangsomin saattelemana voimainsa tunnossa olevia maanmiehiä, skandinaaveja ja brittejä mm...

    Äänestä

Millon olette menossa Phukettiin??Me menenmme 6.3.2007 Katalle.

Äänestä
  • Me menemme Katalle 2.3...

    Äänestä

Milloin olette menossa The best Houseen?
Me olemme myös menossa samaan hotelliin 2,5v pojan kanssa ja olisi kiva kuulla kokemuksia :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Äiti ja äitin tyttö kirjoitti:

Ajattelimme lähteä 6-vuotiaan tyttäreni kanssa kahdestaan Thaimaan Phuketiin. Onko hyvä idea matkustaa näin "naisporukassa" eli ovatko ihmiset siellä ystävällisiä (esim. miehet eivät ahdistele ym.)? Ajan siellä saa varmaan kulumaan katselemalla nähtävyyksiä ja loikoilemalla rannalla, mutta löytyykö sieltä mitään erityistä tekemistä lapselle esim. eläintarhaa, vesipuistoa tms.?
Onko kenelläkään kokemuksia The Best House hotellista?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu