Ajattelimme lähteä 6-vuotiaan tyttäreni kanssa kahdestaan Thaimaan Phuketiin. Onko hyvä idea matkustaa näin "naisporukassa" eli ovatko ihmiset siellä ystävällisiä (esim. miehet eivät ahdistele ym.)? Ajan siellä saa varmaan kulumaan katselemalla nähtävyyksiä ja loikoilemalla rannalla, mutta löytyykö sieltä mitään erityistä tekemistä lapselle esim. eläintarhaa, vesipuistoa tms.?
Onko kenelläkään kokemuksia The Best House hotellista?
Lapsen kanssa kahdestaan Phuketiin
8
2095
Vastaukset
- ----
tosin saattavat olla tytöstäsi "kiinnostuneita", tarkoitan siis että yleensä thaimaalaiset pitävät vaaleita lapsia ihanina, haluavat kuvauttaa itsensä lapsen kanssa, pitää vauvoja sylissä jne.
- mami
Aika varmasti kuluu, paljon kaikkea puuhaa lapsille, apinatemppeliä, norsusafaria ym. dino parkin minigolf jne. Lapset saavat erinomaista kohtelua ja aivan hyvillä ja turvallisin mielin voi matkustaa "naisporukassa" ei ahdistelijoita.
- Äiti ja äitin tyttö
Ollaan ensi kertaa lähdössä reissuun ihan kaksistaan ja hieman jännittää, kuinka kaikki menee. Kiitos vastauksestasi.
- Thaimaahan
Luultavasti ystävällisin ja turvallisin matkakohde. Olen ollut monesti Phuketissa, myös lapseni kanssa kahdestaan. Ei juurikaan sirkushuveja eikä vesipuistoja, mutta leppoisaa oleskelua rannalla ja uima-altaalla. Hyvää matkaa!
- thaimaaa
Paikalliset miehet ei tod. ahdistele mutta riittäähän siellä sitten näitä sangsomin saattelemana voimainsa tunnossa olevia maanmiehiä, skandinaaveja ja brittejä mm...
- äiti &lapset
Millon olette menossa Phukettiin??Me menenmme 6.3.2007 Katalle.
- Lomahullu
Me menemme Katalle 2.3...
- The Best House
Milloin olette menossa The best Houseen?
Me olemme myös menossa samaan hotelliin 2,5v pojan kanssa ja olisi kiva kuulla kokemuksia :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi675927Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan
Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan3495749Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä934731Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.
Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y122235Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!
Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva182048Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu521952Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont431870Martina vuokraa yksiötä
Nyt on tarkka'ampujan yksiö vuokrattavana 800 e. Toivottavasti löytyy hyvä asukas.2511211Jokaisella tytöllä on supervoimansa
Millaisia ajatuksia artikkeli herättää? Mainos: Dove | ”Itsetuntoni oli ihan romuttunut” – Peppina Rosén haastaa tavan2031114Voi kauhiaa: keikkapaikat keikahtavat juopottelun puutteessa!
Vai ei tule rahaa artistille viinanmyynnin vähennyttyä. Missähän muualla kannattavuus korreloi myrkyn imemismäärän ka641061