ardic-lämmitin

Mistä olisi viisainta ottaa polttoaine lisälämmittimeen, paluuputkesta syöttöpumpun jälkeen vai suoraan tankista ( miten toteutetaan).
Auto on volvo 740 td -90.
1218
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Terve!

Kyllä se taitaa yksinkertaisinta ottaa haaralla polttoaineen tuloputkesta. Vai haluatko lämppärin toimivan vain ajon aikana, jolloin tuo paluuputkikin tulee kyseeseen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


volvo 740td kirjoitti:

Mistä olisi viisainta ottaa polttoaine lisälämmittimeen, paluuputkesta syöttöpumpun jälkeen vai suoraan tankista ( miten toteutetaan).
Auto on volvo 740 td -90.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu