VOIP ei pysy yhdistyneenä

Mikä on kun VoipBuster ei pysy kytkeytyneenä verkossa kuin 45 sekuntia, jonka jälkeen tulee herja: "Logged on at another place, re-logon?".

Onko tuolle annettava palvelinoikeus vai mistä kiikastaa????
2404
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

... kun kukaan ei osaa vastata.

Lisäkysymyksiä siis...
- ääni siis kuuluu ihan ok molempiin suuntiin tuon ajan?
- onko aina tasan 45 sekuntia?
- teetkö itse mitään muuta koneella samaan aikaan?
- onko sinulla useampia koneita verkossa?
- mitään muuta (puhelin-)ohjelmaa koneella käynnissä?

Äänestä
  • Tuli kuntoon kun latasin ohjelman uudelleen. Kiitos kiinnostuksesta!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


VOIP kirjoitti:

Mikä on kun VoipBuster ei pysy kytkeytyneenä verkossa kuin 45 sekuntia, jonka jälkeen tulee herja: "Logged on at another place, re-logon?".

Onko tuolle annettava palvelinoikeus vai mistä kiikastaa????

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu