Työmarkkinatukiharjoittelu

Voiko kesällä olla työmarkkinatukiharjoittelussa, jos opiskelee toisen asteen oppilaitoksessa?
51625
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Ei, jos olet kirjoilla oppilaitoksessa.

Äänestä

Ei voi

Äänestä
  • Voikos sitten mitenkään muuten olla työharjoittelussa, eri rahalla? Onko se edes mahdollista.. Olen ihan pihalla näistä!

    Äänestä

  • muuten kirjoitti:

    Voikos sitten mitenkään muuten olla työharjoittelussa, eri rahalla? Onko se edes mahdollista.. Olen ihan pihalla näistä!

    eipä oikein voi ellet mene opiskeluusi sisältyvään harjoitteluun mutta siitä harvemmin maksetaan palkkaa.

    Äänestä

  • muuten kirjoitti:

    Voikos sitten mitenkään muuten olla työharjoittelussa, eri rahalla? Onko se edes mahdollista.. Olen ihan pihalla näistä!

    Käy kysäisemässä työkkäristä, kertovat kyllä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Maria* kirjoitti:

Voiko kesällä olla työmarkkinatukiharjoittelussa, jos opiskelee toisen asteen oppilaitoksessa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu