Riian MM kisat Virossa ?

Näytetäänko Viron TVssä Riian MM kisoja olenkaan ?
5374
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Jäiköhän 7 peliä ETV:ltä näyttämättä

Äänestä
  • eihän Eestiläiset mitään jääkiekosta ymmärrä.

    Äänestä

  • kuuno666 kirjoitti:

    eihän Eestiläiset mitään jääkiekosta ymmärrä.

    Sorry. Sekoitin jääkiekon ja jalkapallon...

    Äänestä

  • kuuno666 kirjoitti:

    eihän Eestiläiset mitään jääkiekosta ymmärrä.

    Onko totta että Virossa joutuu opettelemaan venäjää - ennekuin saa alkaa pelaamaan ?

    Äänestä

  • Tavarits maaliin kirjoitti:

    Onko totta että Virossa joutuu opettelemaan venäjää - ennekuin saa alkaa pelaamaan ?

    Maailmalla on kolme eri kirjaa miten jääkiekkoa pelataan englanniksi - venäjäksi - ja sitten yksi käännetty kirja.

    Kaikki kirjoittajat arvostavat omaa pelikirjaansa ylitse muiden, ja siten
    MM kisoissa koetetaan saada sympatioita muilta mailta.

    Kaikki haluavat olla oikeassa ja siten parhaita !

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


lomamatka kirjoitti:

Näytetäänko Viron TVssä Riian MM kisoja olenkaan ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu