Onko tietoa vieläkö Tarmarin oy niminen yritys on toiminnassa. Jätin talvella tilausta sisään ja toimitukset tuntuu venyvän kuukaudesta toiseen.
Nyt eivät enään vastaa puhelimeen ja ko. yrityksen webbisivut ei aukea.
Onko kukaan Lohjan suunnalta ja tuntisi tämän firman tilannetta?
Tarmarin oy
6
3641
Vastaukset
- ongelma...
Pyysin talvella (= ennen venenäyttelyä) tarjousta maaleista. Soittivat ja tarkensivat tarjousta ja lupasivat palata pian asiaan. Kun kuukauteen ei kuulunut mitään soitin perään jolloin luvattiin taas pian palata asiaan. Sen koommin en ole kuullut enkä perään kysellyt.
- sitten
Ainakin pari viikkoa sitten sain puhelimesta kiinni ja olivat toiminnassa, vaikka silloinkaan eivät nettisivut toimineet.
- Nurin
Yleensä huonosti asiat hoitava yritys kaatuu ennen pitkää.
- xxxxx
Voit soittaa kuluttaja-asiamiehellesi, ei takaa mitään rahoja.
Ostit halvalla, nyt maksat hinnan. Ei ole mitään mahdollisuuksia saada rahat takaisin, verottaja ottaa ensin omiaan, sen jälkeen voitte tapella rippeistä! - muutama päivä sitten
Heillä kuulemma pahoja ongelmia myrkkymaalien toimituksissa Belgian päämieheltä. Heillä oli varastossa vain vihreää awlgripiä, siispä jouduin vaihtamaan merkkiä, mutta ainakin olivat hengissä.
- lojobo
On vielä hengissä ja myyvät suoraan varastosta myös kuluttajille mm. Epifanesta ja Alexseal- venemaalia. Kotisivukin ovat toiminnassa www.tarmarin.fi, ihan vain tiedoksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta643305Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh433127- 432498
Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa1082376- 311923
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘271820- 481626
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä851435- 391300
- 821159