Muijat=tylyjä paskoja

Anteeksnyt vaan muijat mut näin se nyt vaan on. Yritin yhelle lähettää viestii jos nyt vaa kyselin kuulumisii ni eikös sieltä heti lentänyt vastaukseks tyyliin "et mistä vitusta oot mun numeron repässy" Eikä sit enää vastannu mun viesteihin.
Niin että miks h*lvetissä teiän pitää olla niin pirun tylyjä? Mitä pahaa joku äijä joka kyselee kuulumisii on tehny? Luulis et siit vaan piristyy jos joku välittää.
21871
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 21

Vanhimmat

Mää oisin ainaki ilonen... riippuu vähän henkilöstä... et sää voi kaikkia tyttöjä perustella yhen tytön perusteella!!

Äänestä

no niin...tuo hieman ihmetytti minua...siis kommenttisi ja tämän 'muijan' käytös....tosin...ymmärrän kyllä hyvin reagoimisen syyn jos olet häntä kutsunut muijaksi...se on mielestäni halventava nimi...ei pahalla...niin...ja toivon mukaan et todellakaan yleistä kaikkia naispuoleisia ihmisiä yhden tekemisten perusteella...itse sanon asiat suoraan, mutta en kuitenkaan tietääkseni liian tylysti...

Äänestä
  • Ei oo yleensä tapana sanoa mitä tylyy tai suoraan, eikä ainakaan muijille. Pisti nyt vaan vitutus päälle. En oo muutenkaan varmaan sitten leikki-iän haukkunu muijii tää juttu nyt vaan otti niin päähän.

    Ja normaalisti en kutsu ketään tuttui muijii ikinä muijiks.

    Äänestä

  • Joonaz kirjoitti:

    Ei oo yleensä tapana sanoa mitä tylyy tai suoraan, eikä ainakaan muijille. Pisti nyt vaan vitutus päälle. En oo muutenkaan varmaan sitten leikki-iän haukkunu muijii tää juttu nyt vaan otti niin päähän.

    Ja normaalisti en kutsu ketään tuttui muijii ikinä muijiks.

    Mä olen siis muija. Ja ihmettelen että millähän tapaa se on sitten halventava? Onks se joku murre juttu vai mitä? Musta se menee ihan samaan kategoriaan kuin se että (ainakin täällä) muijia sanotaan mimmeiks,martoiks,kissoiks,jennyiks jne. Muijakaveri on sitten yleensä emäntä.. ehkä me sit ollaa nii landelta.. =) Mut ollaanpahan ylpeitä siitä eikä nipoteta turhasta. Vähän vois jotku muijat pipoaan löysätä, ihan totta.=)

    Äänestä

Paha mennä sanomaan miksi toi muija sua tollasella viestillä pommitti. Mikset kysy siltä suoraan? Eikä tuommosen takia voi kaikki naisia maailmassa tuomita.
Mutta omapa on asiasi.

Äänestä

Jotkut itsestään liikoja luulevat muijat on aika vittumaisia, mutta eiköhän suurin osa kuitenkin oo ihan fiksuja.
Entäs jos se tyttö aatteli et sä oot joku sairas kyttääjä ku ongit sen numeron sen tietämättä.
Mä en ainakaan henkkoht tykkäis jos joku liki tuntematon muija yhtäkkiä soittais ja alkais udella mun asioitani. Ja viestittäminen melkein vielä pahempi.. sehän vaan tarkoittaa että on liian nolo tyyppi puhuakseen kasvotusten. Ei, kyllä ihmisen pitää sen verran itsevarma olla että pystyy sanomaan sanottavansa toiselle ilman naurettavia viestikikkailuja.
Yllätä se muija ja mee itsevarmasti juttelemaan sille. Nyt sulla on jo hyvä aloitusrepliikkikin: Voit kohteliaasti pyytää häiriköintiäs anteeksi ja vaikka tarjota sille kupin kahvia

Äänestä

no onpa ollu tyly!lähetä mulle!minä ilostusin ainakin!=)onks se sitten joku sun tuttu vai ihan tuntematon?taitaa olla aikamoinen lehmä.anteeks vaan.

Äänestä
  • Ei ollu tuntematon. Kyl mä olin sen kaa jutellu useampii kertoja koulussa.

    Äänestä

  • Joonaz kirjoitti:

    Ei ollu tuntematon. Kyl mä olin sen kaa jutellu useampii kertoja koulussa.

    en kyllä tiedä.aika paska ämmä,mutta eihän sille oikeestaan voi mitään.se ei oo sun arvonen,löydät kyllä paremmankin,ja tuskin sä edes sellaista haluaisit joka ei arvosta sua.minä en ainakaan.

    Äänestä

Hei...=)
kaikki muijat ei oo samanlaisia..en tiedä mistä toi käytös johtuu..ehkä siitä että on ollut huono päivä...ehkä siitä että on varattu eikä halua muita..tai sit jostain...mut älä kuvittelekkaan että kaikki olisivat samanlaisia...sillä mä ainakin ilahtuisin jos saisin viestin..niin kun sanoit...on aina kiva huomata että joku välittää!!!=))Joten jos joku muija on tyly..ni anna olla...se ei oo sit hyvä muija sulle...esim. en tiedä yrititkö sitä mutta kuitenkin....virheitä sattuu..mutta meitä on moneen lähtöön..muista se!!!;)

Äänestä

Jos joku kusipää muija heittää kerran paskaa sun
silmille... Ni ei se tarkota... Et kaikki on
samanlaisii... Niin, että älä käy haukkuun kaikkii
vaan yhen takii... Kuitenki oot joku päivä onnellisesti naimisis ja sul on paljon lapsii...

Äänestä

kai ne jotkut muijat on mutta itse en kyllä :)
kokemuksesta ;) heh...kun viime syksynä sain viestin ihan tuntemaatomasta numerosta ni sit otin selville tietty sen ja vastasin sit tälle hekilölle, joka sit sattui olemaan yksi samalla luokalla oleva jätkä :) ENKÄ VITTUILLUT MISSÄÄN VAIHEESSA :) kivahan se on jos joku viestii laittaa, jätkät varsinkin :)

et sillein :) no mut juu... meitä kun on niin moneksi :)

Äänestä

ite en oo tyly.saa kuulumisia kyselle,sehän on vain mukavaa..!ite ainakin piristyn kun puhelin piippaa ja viestii pukkaa..:)joten,älä Joonaz yleistä...voihan jotku luulla et yrität iskee heitä..mut silti..don't worry,i'm your friend:D!!

Äänestä

Yleistystä, yleistystä...

Onhan se ihan mukavaa, jos joku välittää ja kyselee kuulumisia, mutta myönnettäköön, että mä olen itsekin käyttäytynyt vähän samalla tavalla, kun yksi pahemman luokan sekopää (siis ei vaarallinen, tai mitään, mutta omituinen) alkoi soitella ja tekstailla, suoraan sanottuna vainota. Siinä vaiheessa mäkin ryhdyin varsin tylyksi.

Mutta sun tilanteesi ei tietenkään ole samanlainen, toivon.

Äänestä

no enpä kyl ois noin vastannu jos joku jätkä ois kuulumisii kyselly...että en pidä itseäni tylynä paskana...

Äänestä

Jos jotain inhoan niin leimaamista. Jos muutama muija/mies on kohdellut kaltoin niin heti aletaan yleistämään. Ihmiset tahtovat näköjään olla aika kärkkäitä tekemään tuollaista. Miksi??
No vaikka tapauksesi kuulostaa aika tylyltä niin käännäs asia positiiviseksi: eikö ole parempi saada välittömästi palautetta että ei kiinnosta kuin, että kyseinen neitokainen olisi vedättänyt sinua ties kuinka kauan ja yhtäkkiä laukonut tiedon ettet voisi vähempää kiinnostaa? Tai, että olist saanut kuulla sen kiertoteitse? Suora palaute on YLEENSÄ aina se paras palaute. Toki kyseinen "neiti mikälie" olisi asian voinut ilmaista nätimminkin, mutta asia tuli ilmeisesti sinulle kuitenkin selväksi? Ja nopeasti. Niin, että ei kun muita vikittelemään :)

Äänestä

te jätkät oote kyl ihan samanlaisii!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
SITÄ PAITSI JOS JOKU TYTTÖ TEKEE NIIN NIIN SE EI KYL TARKOTA ET KAIKKI TEKIS!!!!!!!!!!!!!!!(PALIKKA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)

Äänestä

Sori nyt vaan ku yleistin, mut tuli sillon kun pistin tän viestin sellanen vitutuksen omanen tunnepuuska et piti johonki saada pahaa oloaan purkaa.

Äänestä

Luulin mäkin et kaikki jätkät on paskoja, mut sit sain täält vähän piristystä elämääni! Mieti miten paljon maapallolla on yleensä sun ikäsiä likkoja? paljon! Ja jos kaikki likat olis tylyjä, ni miten sä luulet et miehet kestäis niitä? Kaikki on erillaisia tiedäthän!
Jos mä olisin saanu tekstarina ton ni olisin vastannu siihen enkä ruvennu riehumaan...

Äänestä

...Että muijat tylyi ja paskoi??
Ei kuule teissä jätkissäkään kehumista ole. Minä nimittäin pistin yhelle jätkälle viestii (kysyin kuulumisii) mutta eipä edes vaivautunut vastaamaan!!
..... Se siitä sitten.....

Äänestä

Te jätkät ootte ihan samanlaisia!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Joonaz kirjoitti:

Anteeksnyt vaan muijat mut näin se nyt vaan on. Yritin yhelle lähettää viestii jos nyt vaa kyselin kuulumisii ni eikös sieltä heti lentänyt vastaukseks tyyliin "et mistä vitusta oot mun numeron repässy" Eikä sit enää vastannu mun viesteihin.
Niin että miks h*lvetissä teiän pitää olla niin pirun tylyjä? Mitä pahaa joku äijä joka kyselee kuulumisii on tehny? Luulis et siit vaan piristyy jos joku välittää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu