Kärsin paniikkihäiriöstä..Liittyykö tähän haluttomuus tai ettei seksi tunnu miltään?? Aloitin muutama päivä sitten sertralin kuurin..
Paniikkihäiriö + seksi
tyttö
51215
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
mutta minulla EI ole ilmennyt haluttomuutta.
Olen sairastanut ph:ta 15 vuotta.
Pikemminkin halut ovat lisääntyneet viime aikoina.Saattavat johtua lähestyvistä vaihdevuosistakin.Mene ja tiedä.
masislääkkeet tappaa seksin, yksinkertaista :(
alkoi - lääkekuurin aloittamisen jälkeenkö, vai ?
Ei kyllä oireet alkoivat vähän ennen..tuntuu ettei pystyny enää rentoutumaan ja että koko ajan pelkäsi että saa sydänkohtauksen tai jonku muun..
ei johdu lääkkeestä, vaan paniikkihäiriöstä. Useat paniikkihäiriöön käytettävät lääkkeet voivat aiheuttaa haluttomuutta sivuvaikutuksena, mutta sinun tapauksessa kyse ei siis ole siitä.