volvon kaunein korimalli

Kumpi on kauniimpi korimalli 140-sarja vai amazon
111401
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

144? kartano versio.

Äänestä

Kaunista Volvoa ei ole vielä tehtykään. Jos noista kahdesta rumiluksesta pitäisi jompikumpi valita niin Amatzon. Pyhimys Volvo on jo vähän sinne päin että voisi kauneudesta puhua, mutta sehän ei olekaan ruotsalaisten suunnittelema eikä valmistama.

Äänestä
  • ja duetit on kauniita, eikä se matsonikaan mikään ruma oo.

    Äänestä

  • Kahden legopalikan esiaste, 140-sarja. Viivoittimella suunniteltu, hohoijaa. Amazonissa oli sentään vielä pyöreitä muotoja ja kaarevia laseja. Oikeastaan 2-ovinen uuskuntoinen Amazon on klassisen kaunis auto. Vähän kuin 1950 Mercury tai 1954 Chevrolet, jossa kuitenkin on myös jotain italialaisia piirteitä mukana.

    Äänestä

Vain kaksi kirjainta tarvitaan: PV.

Äänestä

molmat

Äänestä

142 on helkkarin raikas uuden ajan design. Amazon, vaikka sinänsä ihan jees, vain halpa kopio 50-luvun alkupuolen muotoilutrendeistä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


blackmagictiger kirjoitti:

Kumpi on kauniimpi korimalli 140-sarja vai amazon

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu