Fiat 127

ois tämmönen vm -81 oleva hyväkuntoinen 1050kuutioisella koneella varustettu 127 mut potkuu ei löydy tarpeeks eli, miten konetta vois piristää niin et sen sais viel kilpiin?
4488
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

katso vaikka www.ele.tut.fi/~vvieri/127t.htm

Äänestä
  • ei millään viittiis rupee vaihtaa konetta, niin et mitä tolle koneelle vois tehä? meinaa tekeminen ei oo ongelma vaan se et mitä sille saa tehä?

    Äänestä

  • puunaaja kirjoitti:

    ei millään viittiis rupee vaihtaa konetta, niin et mitä tolle koneelle vois tehä? meinaa tekeminen ei oo ongelma vaan se et mitä sille saa tehä?

    siihen abarthin kansi ja nokat sun muut vempeleet..
    sen jälkeen 127 lähtee vähä toiseen tyyliin..
    se on sit eriasia mistä semmosen kannen löydät ja jos löydät niin voi maksaa maltaita.. saat muutaman 127 lisää sen kannen hinnalla...

    Äänestä

Aikoinaan Moposport myi kireempiä nokkia 127 koneeseen. Mutta sullahan on jo isompi kone siinä. Itselläni oli 127 ja siinä oli 900 kuutioinen kone.

900 kuutioisessa ainakin ei ollut imusarjaa, vaan kaasutin oli kannessa kii. Jos sulla on sama juttu, niin siihen voi välikappaleella laittaa tuplan. Se ja kireempi nokka tuo jo hieman lisää tehoja ilman suurempaa remppaa tai rakentamista.

Isompi virittäminen on jo helpompaa koneen vaihtamisella...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


punaaja kirjoitti:

ois tämmönen vm -81 oleva hyväkuntoinen 1050kuutioisella koneella varustettu 127 mut potkuu ei löydy tarpeeks eli, miten konetta vois piristää niin et sen sais viel kilpiin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu