Aaronin sauva

ninna

Tulipas ostettua puutarhamessuilta aaroninsauvan sipuli, olisiko kenelläkään hyviä hoito-ohjeita tai linkkejä?? Lisätietoa kukasta?? Kiitos!

5

4271

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • löytyisikö
    • Kivikkokasvit kunniaan

      Sama täällä: ostin Aaronin liljan samoilta messuilta. Hoito-ohje: laita sipuli aurinkoiselle paikalle ikkunalaudalle vaikkapa lautaselle. Älä kastele, älä laita multaa. Odottele puolitoista kuukautta. Pian sipuli kukkii. Kukinta kestää puolitoista kuukautta, jonka jälkeen voit istuttaa sipulin maahan noin 1 cm syvyyteen. Sipuli voi kukkia uudelleen vielä kesällä. Talveksi peitä sipuli lehdillä ja lisämullalla. Poista ensi keväänä ylimääräinen multa, jätä 1 cm.

    • kauhee haju

      Ostin myös Aaronin sauvan messuilta, on kasvanut sisällä ja viime viikolla kukka rupes aukeamaan.Aivan KARSEE haju, pakko oli siirtää se pihalle.

    • kepemu

      Tuli myös ostettua messuilta.........kasvaa vauhdilla suuntaan jos toiseenkin.....miten saatte pysymään pystyssä tuon mukulan.....ei riitä 25 cm korkea lasiastia.

    • kasvaaliiannopeasti

      Allahun sauva haisee tosi pahalle

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. En tullut, koska käytit päätäsi.

      Ja koska ihmiset pilaavat sillä mahdollisuudet, kaikki mikä toimii vaatii oman lähestymistapani. Kun levittää punaisia m
      Ikävä
      37
      2736
    2. Miten kaivattusi teki sinuun lähtemättömän vaikutuksen?

      Minulla kävi niin, että hän laittoi ruokaa, kun olin nälkäinen. Tie miehen sydämeen käy vatsan kautta.
      Ikävä
      89
      1184
    3. Alkon myynti putosi kesäkuussa 10 prosenttia

      Niin se hallitus tuhoaa valtion verokertymää ylisuurella alkoholiverolla, kun kansalaiset hankkivat juomansa ulkomailta.
      Maailman menoa
      127
      979
    4. Oliko mies vetäytyminen

      Toimiva veto? Miten meille kävi. Ei hyvin ja mahdottomalta tuntuu tilanne nyt.
      Ikävä
      61
      957
    5. Mitä söitte Hänen kanssaan yhdessä viimeksi?

      Tällainen vihjeketju:)
      Ikävä
      66
      907
    6. Ulosotossa olevan tulisi saada itse päättää

      Maksetaanko hänen ulosotossa olevia velkoja takaisin yksi kerrallaan vai ripotellen pikku summia sinne tänne, kuten ulos
      77
      871
    7. EU:lta tyly ratkaisu Temulle

      On se hyvä, että EU on vihdoin ja viimein puuttunut noiden Kiinan krääsän kauppiaiden toimintaan. https://www.is.fi/ta
      Maailman menoa
      101
      818
    8. Oon tässä pohtinut että se nainen

      Ei sovi sulle. Ihmetyttää mitä näet hänessä. Mieheltä miehelle
      Ikävä
      70
      815
    9. Nainen on ihana

      ilta-päivää tosi söpölle naiselle 🤗😘☺ Jos saisin sinut nainen oisin onnellisin mies Etpäs tiedäkään keneltä tämä on?
      Ikävä
      25
      718
    10. Hallinto-oikeus kumosi valtuuston päätöksiä

      Teksti-tv kertoo, että valtuuston päätöksentekoon on osallistunut varavaltuutettu jolla ei ollut oikeutta osallistua. Mi
      Ähtäri
      30
      684
    Aihe