TPS:n sisäpiiristä on vuotanut tietoa jonka mukaan Sveitsissä leipäänsä tienaava Kimmo Rintanen olisi palaamassa Turkuun. Ei mitenkään mahdoton ajatus koska TPS:hän on yrittänyt ahkerasti saada "Rintsiä" riveihinsä. Siinä olisi turkulaisille oiva kapelimestari ykkösen keskeen. Itse toivon että ei ole tulossa koska silloin TPS näyttäisi jo pelottavalta ensi kautta ajatellen. Liekö sitten Rintasella ja Klotenilla "ongelmia" koska Rintasellahan on 2007 vuoteen ulottuva sopimus seuran kanssa. Jää nähtäväksi.
-Kostaja-
Rintanen lähellä sopimusta.
13
1348
Vastaukset
- hlkjh
se nyt vielä. Kuitenkin tarttis jotain kipurahoja maksaa Klotenille sopimuksen purkamisesta, ei meillä semmosia rahoja ole.
- mie vaan
Aika mestari Sutela on, jos pystyy purkamaan Rintasen sopimuksen. Olihan Rintsi ylivoimaisesti Klotenin paras pelaaja pleijareissa.
- Artukainen
Tämmöistä olen kuullut. Jos tämä on yksi syy Rintasen halukkuuteen palata Tepsiin.
- hlkjh
Samaa joku fani kirjotteli tonne Klotenin foorumeille. Mm. sen takia Sedoux päätyi HPK:hon, ei haluttu miestä rahan voimalla pitää. Rintasen lähdöstä on myös Sveitsissä siis huhuja liikkeellä.
Mitä Tepsi tekee pelaajalla, joka on paitsi käymässä vanhaksi, niin olisi myös kallis. En sano etteikö Rintanen olisi hyvä pelaaja ja vahvistus, mutta Tepsissä on aika lailla veteraaneja jo ennestäänkin. Retro-meininkiä turkulaiseen tapaan :)
- Nimetön
Nimittäin Rintasella on sopimuksessaan pykälä, joka mahdollistaa siirron muihin sarjoihin...
- jumankavita
...niin kusen hunajaa. Rintanen on yksi kautta aikojen suosikeistani. Ehdottomasti Euroopan parhaita pelaajia yhä, vaikka ikää alkaa olla. Kyllä miehellä on vielä kuitenkin pari hyvää pelikautta jäljellä.
- Aurajoki-kuohuu
Rintanen käveli tänään Sutelan kanssa vastaan puolen päivän aikaan. Mieli teki kysyä,muttei kehdannut, palaako Tepsiin. Olisi mahtavaa , jos Rintsi pukisi vielä mustavalkoisen paidan päälle. Samalla se olisi minulle kausarin paikka.
- hlkjh
Aika kovaa settiä, meinaan toteutuessaan.
Nollatoleranssi Rintanen=helvetisti hienoja maaleja - mie vaan
hlkjh kirjoitti:
Aika kovaa settiä, meinaan toteutuessaan.
Nollatoleranssi Rintanen=helvetisti hienoja maalejaNollatoleranssiin Rintanen sopisi kuin nyrkki silmään. No katsotaan nyt.
- Artukainen
Et kyllähän Rintsi voi muutenkin Sutelan kanssa jutella. Ei toivota liikoja.
- Daavidi
Rintasella on talo tarkkaan ottaen Piikkiössä. Lähellä Turkua kuitenkin.
- Kostaja
Kysyin TPS:ltä asiaa ja vastasivat että Rintanen ei pelaa ensi kaudella Turussa. Toivoivat itsekkin että olisi vielä hienoa joskus nähdä Rintsi Suomessa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h32681Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1052414Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv42209Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.441824- 311396
Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska141363- 1761125
Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden941060Persu ajoi autoa
Ajoi lapsen yli https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/597a7468-3d1d-455e-bed2-21c1efc31ac1201023Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?79883