onkohan muilla ollut hiivasienitulehdus ja menkat jääneet sen takia tosi niukoiksi? mulla näin kävi kun oli menkat pari viikkoa sitten. nyt eilen hain hiivasienilääkityksen sitten. eli jos hiivasieni oliskin ollu jo pidemmän aikaa ja en vaan huomannut, tai jotain?
vai johtuisiko menkkojen niukkuus siitä kun käytän e-pillereitä ja siirrän aika usein menkkoja muutamalla viikolla? ennen viime taukoa söin 2 laattaa peräkkäin. mutta ei kyllä ennen ole ollut niukkoja vaikka peräkkäin onkin syönyt.
vai johtuisiko menkkojen niukkuus siitä kun käytän e-pillereitä ja siirrän aika usein menkkoja muutamalla viikolla? ennen viime taukoa söin 2 laattaa peräkkäin. mutta ei kyllä ennen ole ollut niukkoja vaikka peräkkäin onkin syönyt.
Vastaukset 4
Vanhimmat
siis onko sulla hiivatulehduksen oireita? ei hiivatulehdus varmaankaan mitenkään vaikuta kuukautisten runsauteen, vaan joku muu juttu
siis on joo hiivan oireita.ja siksi hainkin apteekista lääkettä.lääkäris en ole ainakaan toistaseks käyny vielä.
ainakin tuntuis että lääke auttaa...mutta en tiedä, pitäiskö jotain raskaustestejä alkaa tehdä kerta menkat oli niukat..?
itsellä on varmaankin eka hiiva tällä hetkellä ja ajattelin tässä kysäistä että minkäs hintasia ne hiivan hoitlääkkeet ovat
www.tohtori.fi -> lääkitys ja sinne hakusanaks vaikka hiivasieni tai emätinpuikko tms. tulee luettelo lääkkeistä ja niistä klikkaamalla näkee lisää tietoja ja hinnat. ne on siinä kympin molemmin puolin. itsellä oli gyno-daktarin, makso 11,20e. se on kuulemma vähän ns. "parempi" lääke, et tehoaa tulehduksiinki, ku muut lääkkeet tehoaa vaan siihen itse hiivasieneen. tai näin ainaki minä käsitin apteekkarin puheista.