STRAVAGANZA

kirjakössi

Onks kukka lukenu Stravaganza-trilogiaa? Mie pidin siit tosi paljo. Kertokaa työ omia kokemuksianne.

4

311

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • fertzy18

      olen lukenut tähän asti ilmestyneet. ensimmäinen oli aivan ihana... mukaansatempaava, ja ei siis malttanut laskea käsistä ennenkuin oli lukenut loppuun. toinen oli kans hyvä mutta kolmas oli jotenkin ylimalkainen, eikä niin hyvä... kuin edelliset. :)

      • vehnä

        Hyvä sarja se oli. 1. oli paras, niin kuin usein sarjoissa käy. 2. oli hyvä myös. 3. jo aika tylsä, mutta kyllä sekin oli mukava lukea, kun oli ne hyvät
        henkilöt siinä. Mutta sarjahan on loppu nyt, minä ainakin käsitin että kolmas on viimeinen. Trilogia kun sen olla piti.


      • Sara
        vehnä kirjoitti:

        Hyvä sarja se oli. 1. oli paras, niin kuin usein sarjoissa käy. 2. oli hyvä myös. 3. jo aika tylsä, mutta kyllä sekin oli mukava lukea, kun oli ne hyvät
        henkilöt siinä. Mutta sarjahan on loppu nyt, minä ainakin käsitin että kolmas on viimeinen. Trilogia kun sen olla piti.

        Pidin ensimmäisestä kirjasta paljon.Kirjailija osasi selittää tapahtumat hyvin,eikä lukiessa tarvinnut hämmästellä juonen kulkua.
        Toinen kirja oli ehkä jotenkin helposti ensimmäisen osan varjoon jäävä,mutta sekin tarjosi loistavaa ajan vietettä.
        Kolmas kirja oli ihan hyvä,jokseenkin loppu oli hieman laimea.Se vain loppui,mutta ehkä kirjailijan tarkoitus olikin jättää loppu hieman auki ja jättää lukija pohtimaan miten henkilöiden elämä jatkuisi.
        Plusaa annan trilogian inhimillisistä hahmoista ja pienistä romansseista.Juoni olisi kaivannut lisää kutkuttavia käänteitä,koska monet tapahtumat olivat suorastaan ennalta arvattavia.Tästä joudun antamaan miinusta.
        Minä luin trilogian,yhdeksän vuotias siskoni ja myös äitini lukivat sen.Suosittelen trilogiaa lämpimästi kaikille.Tarkoitan kaikkia!


    • kata18

      Mitä ootte tykänny neljännestä ja viidennestä osasta?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Klaukkalan onnettomuus 4.4

      Klaukkalassa oli tänään se kolmen nuoren naisen onnettomuus, onko kellään mitään tietoa mitä kävi tai ketä onnettomuudes
      Nurmijärvi
      106
      4865
    2. Yleltä tyrmäävä uutinen

      Ylen uutisen mukaan Raamattu on keksitty n. 2600. Putoaako kristinuskolta pohja kokonaan alta pois? https://yle.fi/a/74
      Luterilaisuus
      423
      1539
    3. Missä mustasusi on?

      Suden aloituksia ei ole näkynyt moneen päivään.
      Ikävä
      189
      1114
    4. Pakko kertoa mies

      Äitini tietää, että olen ihastunut sinuun. 😳 halusin että hän näkisi sinun kuvan ja pyysin googlaamaan sinua. Kommentti
      Ikävä
      110
      1098
    5. Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.

      Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk
      Maailman menoa
      15
      1014
    6. Sinä vain tulit elämääni

      Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna
      Ikävä
      86
      1010
    7. tilitoimistopiirainen huutaa

      mikä tää piiraisen tilitoimistomies oikee on? olin kuullut vaikka mitä huhuja, että ihan valtavan äkkipikanen mies mutt
      Kuhmo
      11
      968
    8. Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?

      Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.
      Ikävä
      47
      931
    9. Miten koskettaisit häntä?

      Miten lähestyisit jos hän olisi lähelläsi nyt..
      Ikävä
      64
      921
    10. Mitä ajattelet

      Kaivattusi uskosta tai onko hän uskossa?
      Ikävä
      64
      886
    Aihe