Vaihdetaan lamppu.
Kuinka monta huuhaajaa tarvitaan vaihtamaan lamppu?
- Vastaus: Siitä ei ota pirukaan selvää.
Yksi huuhaaja ilmoittaa nyrjäyttäneensä varpaansa lamppua vaihtaessaan. Pyöriessään piruettia lamppu kädessä tossu lipesi.
Toinen huuhaaja ilmoittaa että lamppu pitää vaihtaa pyörivällä tuolilla seisten, kädellä vaan tuupata vauhtia katosta ja antaa tuolin pyörimisliikkeen hoitaa loput.
Yksi huuhaaja ilmoittaa että lampunvaihto kuuluu koti ja asuminen palstalle.
Yksi huuhaaja kysyy oliko kyseessä hehkulamppu vai loisteputki.
Kolme huuhaajaa ilmoittaa ettei lampunvaihto ole oikeaa huuhaata.
Anssi lähettää Ainolle pusutteluviestin.
Yksi huuhaaja kehottaa toisia huuhaajia painumaan v**tuun.
Viisi huuhaajaa ilmoittaa että huuhaata on niin monenlaista eikä kellään ole oikeutta määritellä mikä on oikeaa huuhaata.
27 huuhaajaa ilmoittaa ettei heillä ole aikaa keskustella lampunvaihdosta koska heillä on kiire juomaan olutta ja vetämään p**seet olalle.
Aino vasta Anssin pusutteluviestiin.
Kolme huuhaajaa suuttuu koska huuhaalle on kirjoitettu haistatteluviesti.
Neljä huuhaajaa ilmoittaa ettei huuhaa ole mikään pusuttelupalsta.
Sheriffi poistaa haistatteluviestin.
Aino pahoittaa mielensä ja lähettää itkuisen viestin.
Kolme huuhaajaa suuttuu ja ilmoittaa ettei hyväksy sheriffin poistoja ja että tämä on huuhaa- palsta.
Viisi huuhaajaa ilmoittaa lähtevänsä huuhaalta lopullisesti koska huuhaalla kiusataan toisia.
Kaksi rekisteröitynyttä huuhaajaa ilmoittaa ettei hyväksy rekisteröimättömien huuhaajien puskahuutelua.
Anssi suuttuu ja ilmoittaa että hän pusuttelee Ainoaan ihan missä hän haluaa.
Viisi rekisteröimätöntä huuhaajaa suuttuu ja ilmoittaa että kyllä rekisteröidytkin huuhaajat riitelevät.
Sheriffi poistaa Anssin ja Ainon pusutteluviestit.
Kolme poistunutta huuhaajaa tulee takaisin ja ilmoittaa toistamiseen lähtevänsä huuhaalta lopullisesti.
Yksi rekisteröitynyt huuhaaja ilmoittaa ettei hän tarkoittanut kaikkia rekisteröimättömiä huuhaajia.
Anssi suuttuu uudelleen ja nostaa metelin pusutteluviestien poistosta
Yksi huuhaaja huomauttaa toisten huuhaajien kirjoitusvirheitä.
Kolme rekisteröitymätöntä huuhaajaa ilmoittaa ettei saa yleistää ja valittaa että vakkarit vastaavat vain toisilleen.
Viisi huuhaajaa ilmoittaa ettei hyväksy sheriffin poistoja, kyllä Anssi saa pusutella Ainoaan huuhaapalstalla.
Kolme huuhaajaa suuttuu ja ilmoittaa ettei huuhaapalstalla tarvitse nipottaa kielioppivirheistä.
Kaksi huuhaajaa ilmoittaa että toisten huuhaajien pitäisi hankkia itselleen elämä.
Kaksi rekisteröitynyttä huuhaajaa ilmoittaa että häiriköt löytyvät nimenomaan rekisteröimättömien huuhaajien joukosta ja ettei tarvitse kirjoitella jollei voi tehdä sitä omalla nikillään.
Yksi huuhaaja ilmoittaa toistamiseen että muiden huuhaajien tulisi painua v**tuun.
Tätä voisi jatkaa loputtomiin. Jaksoiko joku laskea lampunvaihtajat? Minä en.
Suomi24 huuhaapalsta
tuputuu
0
778
Luetuimmat keskustelut
- 1711086
- 64884
- 86810
Mitä luulet
Mitä luulet kaivattusi ajattelevan sonusta? Onko jotain mitä haluaisit oikaista hänelle?72737- 46673
Vielä hyvinvointitalosta
Suurin osa pyhäjärvisistä on sivistynyttä fiksua porukkaa ja on täysin hankkeen kannalla. Nyt vain pieni äänekäs joukko78623- 62599
- 28585
Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa
ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su35575Luule ja ajattele minusta
mitä tykkäät nainen, olet ajat sitten antanut itsestäsi ihan omanlaisen kuvan.. 😅46569