Kuinka moni tänä kesänä naimisiin menevä, mies tai nainen uskaltaa tunnustaa, pitävänsä avioliitosta huolimatta pitävänsä kakkosta?
Tämä hullu maailma
Toinen rakas
6945
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Kakkonen seuraa ykköstä, paitsi jos kävelee takaperin, jolloin ykkönen seuraa kakkosta.
ei maailma ole hullu, vaan siinä olevat ihmiset ovat tyhmiä.
sillä niin kauan kun on itseään alentavia masokisteja (jotka ei omaa itsekunnioitusta) valmiina hyväksikäytettäväksi, niin niin kauan on olemassa kakkoslutkia. Lutka on lutka ja vaimo on vaimo.lutkan erottaa prostituoidusta tyhmyys, ei tarvi maksaa kun puhuu paskaa tykkäämisestä tai rakastamisesta ja ne ressukat osaa kyllä tehdä kaikkensa että mies viihtyy!! Lisää kakkosnaisia vaan meitä viihdyttämään, kiva vertailla muitten ukkomiesten kanssa haaremia, vaikka moni tietysti luulee että on ainoa kakkonen.
t.Mies 2006
Miten nainen voi olla pelkästään syyllinen. Hämmästelen ajattelutapaasi. Pettävä ukkomies voisi itse katsoa myös peiliin. Eikö hän juuri ole antanut sen uskollisuuslupauksen vaimolleen? Juu, ihmiset näyttävät olevan tyhmiä.
Ja mikäs se vaimoaan pettävä mies on? Onko hän sen parempi?!
näitä kakkoslutkia juuri kiihottaa ajatus pettävästä ukkomiehestä,seksistä toisen oman, varatun kanssa. Muutenhan he seurustelisivat vapaan miehen kanssa.
Älkää nyt hei viitsikö. Tosi naiivia. Mikä sitä miestä sitten siinä pettämisessä niin kovasti kiihottaa? Puhdasta pulmusta vai? Ja miten niin varattu tai toisen oma mies, jos kerran huseeraa siellä täällä. Ehkä juu muodollisesti aviomies, mutta entäs oikeasti. Miksi edes avioitua, jos haluaa heilua siellä ja täällä. Nykyään kun ei tosiaankaan ole mikään pakko, jollei itse tahdo.
En usko kenenkään ihmisen omistamiseen, mutta en myöskään valheellisuuteen ja epärehellisyyteen suhteessa. Jossain vaiheessa nuo asiat tulevat ilmi tai jos eivat tule, niin vaikuttavat silti jollain tavalla parisuhteeseen.