Mistä voisi tilata kevythirttä paksuudeltaan 28-40mm metritavarana? Pitäisi pieni piharakennus nikkaroida (n. 200m menekki) mutta Starkista tai Puukeskuksesta ei saa tuollaista höylätavaraa.
Niin ja jos keskisuomesta löytyisi niin aina parempi. Kiitos asiallisista vastauksista.
Mistä kevythirttä?
6
6781
Vastaukset
- Ohhoh
Kevyttä on jopa kevyt"hirreksi".
Tavallisesti tuollaista sanotaan laudaksi.
Löytyy tarhalta nimellä hirsiverhouslauta. - meiltä sitä
Löytyy hirsiprofiiliin höylättynä 27x110 kuusi ja 40x145 mänty. Saatavissa metritavarana. Toimitus kaikkialle Suomeen. Anna sähköpostiosoitteesi, jolloin saat hintatiedot.
- tutustua kuluttajan
sivuihin,ja tarkistaa sieltä,ennen kuin aletaan oikeasti kertomaan,mistä mitasta alkaen edellä mainitut mitat alkavat täyttää hirsi standartit,koska tästä asiat on käyty mediassa laaja keskustelu v.2002.Väärällä informaatiolla puutavarantoimittajat harhaan johtivat tietämättömiä asiakkaita puhuessaan "hirrestä",joka tosiasiassa ei ollut ko.tuotetta.
- niin,
tutustua kuluttajan kirjoitti:
sivuihin,ja tarkistaa sieltä,ennen kuin aletaan oikeasti kertomaan,mistä mitasta alkaen edellä mainitut mitat alkavat täyttää hirsi standartit,koska tästä asiat on käyty mediassa laaja keskustelu v.2002.Väärällä informaatiolla puutavarantoimittajat harhaan johtivat tietämättömiä asiakkaita puhuessaan "hirrestä",joka tosiasiassa ei ollut ko.tuotetta.
tietämättömälle tulee monesti pissat housuun ja kun hän siitä ilmoittaa hän ei tiedä sanoako lirautin vaiko lorautin, tästäkös naapuri vetää herneet nenään.
- Mikko vaan
Vieläkö on hirttä ja jos, niin mitä kustantaapi
eri mitoissa? Yst. Mikko - Anonyymi
[email protected] , 40/14.5cm 80 kpl 126cm pitkiä. mitä kustantaa? Ja osoitetta missäpäin sijaitsee?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1045497
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai944801Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1394752Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san3672169- 1101954
- 1051747
- 2561547
- 3701298
Pääsit koskettamaan
Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.591131- 2041061