Voldemortin tota.. öö.. tarina

Kyselijä

No eli kirjoitan sen tänneku ehin nyt en ihan ehi.

2

661

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kyselijä

      Voldemort ja Tulen vartija

               Luku 1:
               Elämäntuli
      Voldemort tuli tulen lähelle isoon isoon tyhjään paikkaan Lontoossa. Keskellä oli tuli joka paloi ja paloi. eikä sammunut. Se oli elämäntuli. Se sammui vain jos kaikki kuoli tai joku sammutti sen jos joku sammutti sen kaikki muut kuolisivat paitsi sen sammuttaja ja lähellä olevat. Elämän tulella oli vartija joka oli käynyt vaikeassa kokeessa. Yksi vartija valittiin kerran vuodessa.

               Luku 2:
               Varastus
      Hei olen Tom Valdero, saanko tulla tulen vartijaksi?, voldemort kysyi. Saat toki, mutta muista että joudut käymään ensiksi kokeen. Tässä koe!, Torakka Dok sanoi. Kokeessa luki näin:
      TULEN VARTIJAN KOE:
      1.Oletko nähnyt tulen vartijaan ja kenet?
      2. Oletko nähnyt tulen?
      3. Mikä tuli se on?
      Tom Valdero mitä vastaat?, Torakka Dok kysyi. Enisimäinen on Olen ja Stefanin, Toinen olisi Olen ja kolmas ois Elämäntuli., Voldemort sanoi. Oikein meni., Torakka Dok sanoi. Hei vielä kuules mee ny vartioimaan., Torakka Dok sanoi. Kiitos, Hei, lähden tästä vartioimaan tulta. Voldemort sanoi. Voldemort tuli tulen luo kulinsyöjien kanssa. Bellatrix! Voldemort huusi. Niin mitä?, Bellatrix kysyi kun oli menossa toiseen suuntaan. Ota kuolonsyojä ryhmäsi ja katso että kukaan ei näe. Voldemort sanoi. Lucius!, Voldemort huusi. No mitä?, Lucius kysyi. Ota kuolonsyöjä ryhmäsi ja sano heille että he vartioivat tulta ja jos näkevät jonkun tulevan huomaamatta niin tappavat sen, itse otat tulen ämpäriin., Voldemort sanoi. Vartioikaa tulta ja jos näette jonkun tulevan huomaamatta niin tappatte sen. Lucius sanoi kuolinsyöjä ryhmälleen. Hei Torakka., Voldemort sanoi. Kun Torakka käveli ohi ja kuoli koska Domppe oli tappanut Torakan. Upeeta, jatka samaan malliin Domppe., Voldemort sanoi.

      • malcolmina

        Oli hieman epäselvää kuka puhui ja milloin, eli suosittelen että käytät joko jompaa kumpaa perus puhe-tyylistä
        "Hei, olen Voldemort, ja aion valloittaa maailman", Voldemort sanoi.
        tai
        -Hei, olen Tom Valedro ja aion syödä sinut, Voldemort sanoi.
        Ja ne Voldun-palvojat ovat muuten kuolonsyöjiä, eivätkä kuolinsyöjiä. *valloitan maailman oikeinkirjoituksella*
        Jos näppäilyvirheet korjataan (mm. pisteitä oli välillä pilkun tilalla, isot kirjaimet etc.) ja saadaan selkeäksi kuka puhuu ja milloin, tarinalla on hyvä alku. Saamme nähdä kuolevatko kaikki, kun Voldu yrittää sammuttaa elämäntulen ;)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 124
      1335
    2. Hei, voitko kuunnella

      Voisitko auttaa minua selvittämään asioita? En halua ajaa sinua hulluuteen kanssani, en sitoa sinua, en esittää vaatimu
      Ikävä
      141
      1219
    3. Joku porukka lähtenyt täältä

      Ihmeen hiljainen on palsta nyt. Yleensä tänne tulvii aloituksia yms, mutta nyt on kyllä erikoisen hiljaista.
      Ikävä
      233
      1111
    4. Costa Rica on tympeän makuinen kahvi

      Ostin kahvin hinnan romahduksen kunniaksi Costa Rican "Premium Blendiä". Piti olla sataprosenttista arabialaista. No ain
      Maailman menoa
      63
      1100
    5. Se kun olit pitkästä aikaa silmieni edessä

      Oli kyllä sykähdyttävää. Tiedätkö, mikä laittaa minut ikävöimään sinua? Kun palautan mieleeni valtavan ihanan olemuksen,
      Ikävä
      57
      986
    6. 63
      881
    7. Tuletko tänään

      Jos soitan? Niin... tuletko?🖤
      Ikävä
      83
      851
    8. Mitä on mietteissäsi

      Tänään?
      Ikävä
      65
      667
    9. Onkin niin, että olet hulluna minuun

      mutta et uskalla sitä tuoda ilmi. Salaa haaveilet kiihkeästä suhteesta, vaan siihen se jää, ja syyksi esteet ja muut. S
      Ikävä
      31
      624
    10. Nyt ei enää ole

      Mitään mikä pitäisi mut hiljaa, kaikesta. Tämä on muutamalle henkilölle täällä.
      Ikävä
      39
      575
    11. Hämmentävä hetki: TTK:sta pudonnut Johanna Puhakka lataa pettyneenä: "Sitä ei voi kieltää"

      Johanna Puhakka ja Jurijs Jurza Trosenko tippuivat Tanssii Tähtien Kanssa -kisasta. Suositussa viihdeohjelmassa nähtiin
      Tanssii tähtien kanssa
      14
      540
    12. Jälleen näin nainen unta sinusta

      Aika usein tulet uniini, enkä tiedä, mitä se tahtoo minulle sanoa. Tällä kertaa en ollut kotonasi, vaan ulkona jossain t
      Ikävä
      28
      529
    13. Mikä on hulluinta?

      Mitä ikäväsi kohde on tehnyt?
      Ikävä
      32
      529
    14. Taidan luopua

      Sinusta.
      Ikävä
      33
      520
    15. Et taida olla ihan varma

      Päätöksestäsi?
      Ikävä
      65
      498
    16. Et siis halua

      Kansssani mitään
      Ikävä
      29
      469
    17. En haluaisi sanoa tätä

      Mutta olet sokea sille, mitä sinulla jo on! Jos minä olisin sinä, pyrkisin tekemään kaikkeni kohentaakseni nykyistä pari
      Ikävä
      39
      465
    18. Onko kipuraja

      Jo ylitetty?
      Ikävä
      51
      451
    19. Miltä tuntuu

      olla erossa kaivatustasi?
      Ikävä
      24
      437
    20. Olet komea ja kaikkea

      En uskonut kuitenkaan miten laajasti olet kaikkien naisten ihannoinnin kohde. Jälleen kerran. Palsta on hiljainen kun o
      Ikävä
      19
      423
    Aihe