hei kaikille
70+
22
2493
Vastaukset
- myös 70+
Eilen illalla myöhään palasin reisusta, joka tehtiin ikätovereiden kesken. Ytyä oli, käytiin vain naisen kiinnostuksen puitteissa eri kohteissa.
- nainen 70+
oli tarkoitus hakea miestä kirjoittelu kaveriksi
- myös 70+++ (N)
nainen 70+ kirjoitti:
oli tarkoitus hakea miestä kirjoittelu kaveriksi
tuonne kirjeenvaihtopalstalle, jos miestä kaipaat kirjoittelukaveriksi. Täällä, ikävä kyllä, naisia on runsaasti ja me emme aina arvaa moista toivetta noudattaa.
- Hiha
nainen 70+ kirjoitti:
oli tarkoitus hakea miestä kirjoittelu kaveriksi
Tämä palstakirjoittelu on kirjeseuran tavoittelijalle väärä areena, sillä alkuun pääsy muutamalla arvailua aiheuttavalla sanalla on heikonpuoleista. Tietääkseni myös yritetään sorvata otsikoksi vain yleiskiinnostavia aiheita, jotta mielipiteiden vaihtoon olisi mahdollisuus kaikilla.
- kiios-tiedosta-jos-on
myös 70+++ (N) kirjoitti:
tuonne kirjeenvaihtopalstalle, jos miestä kaipaat kirjoittelukaveriksi. Täällä, ikävä kyllä, naisia on runsaasti ja me emme aina arvaa moista toivetta noudattaa.
Missä on semmonen palsta jossa saa toista sukupuolta olevan kirjoittelukaveriksi,
ikäkä olisi myös mukava tietää,
en ole koskaan huomannu koneella semmosta palstaa, - Anonyymi
nainen 70+ kirjoitti:
oli tarkoitus hakea miestä kirjoittelu kaveriksi
Voisin joskus kirjoittaakin. Kiinnostaako kirjoittelu, runot lukeminen etc.
- Määvaa__
Hei itsellesi ja kiitos kutsusta keskusteluun.!
Eipä näillä palstoilla juuri tapaa henkilöitä, joiden keskustehalu ja taito yltävät toivotulla tasolle.
Itse olen valmis jotakin sanomaan kun tuota kokemusta on jo vuosikymmeniä.
Answer, please! - heisunheiluvillesi
heikun keikku
- suottaalennatihteäsi
Määvaa__
Eipä näillä palstoilla juuri tapaa henkilöitä, joiden keskustehalu ja taito yltävät toivotulla tasolle.//
voi reppanaa,,tule toki pois sieltä alatasolta ,,tänne ylä tasanteelle,,jossa me useimmat kirjoittelemma..Millä oikeudella sijoitat minut mainitsemallesi alatasolle..?
Tuollainen ei ole hyväksyttävissä. Tällä ovat kaikki erilaisia, mutta meillä kaikilla on samat oikeudet.- no.millä.oikeudella
Ruuneman kirjoitti:
Millä oikeudella sijoitat minut mainitsemallesi alatasolle..?
Tuollainen ei ole hyväksyttävissä. Tällä ovat kaikki erilaisia, mutta meillä kaikilla on samat oikeudet.Milläkö oikeudella?
Sillä oikeudella että itse kullakin on oikeus kirjoitella tänne. Kuten kirjoittaja aivan oikein toteaa, " meillä kaikilla on samat oikeudet".
Jos joku ei sitä seikkaa hyväksy, niin pitäköön mielipiteensä.
- Per-kel
https://youtu.be/8WIppBXwe0c Kyllä Martti oli poikaa! Hyvää kesän jatkoa !
- Sinkku74M
Kokeilepas tuolta: https://kirjeenvaihtokaverit.net/
Itsekin voisin alkaa, mutta olen laiskahko kirjoittelija. Mieluummin nokat vastatusten raataisin jos ois mukava kumppani. - Anonyymi
Kom men toin 2006
- Anonyymi
Sana on vapaa kaikille.
- Anonyymi
Vieläkö Ruuna hengittää?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vieläkö Ruuna hengittää?
ajat sitten muuttanu taivaankotiin
- Anonyymi
Orit korskuu.
- Anonyymi
On tehty uusi palsta 70
tervetuloa kaikki tänne
pankaa sama kiertämään tai sana - Anonyymi
Sullaako sokeri suussasi?
- Anonyymi
Heippa itselles,onko mansikat pakkasessa,kukkuuko käki?
- Anonyymi
No hei!
Taitaa tulla kallis lasku Fortumin omistajille.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?
Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,834433Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu243098Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?
Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt392864Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1162635Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod172509Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka422279Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1132255- 132194
MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,142015Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle
Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S281717