Riivaustapauksia? Onko jouduttu manaamaan paha henki pois ihmisestä?
Onko suomessa ollut
10
1639
Vastaukset
- mutta.
On taatusti paljonkin tarvetta manauksille tälläkin hetkellä, mutta pätevistä manaajista taitaa olla pulaa. Niitä pitäisi kouluttaa muuntokoulutuksella kiiruusti.
- Cyberanimal
ja kuinka paljon olisit siitä maksamaan? Tuntuu että tämä manaamistouhu onnistuu keltä vaan, joka on tarpeeksi rohkea kohtaamaan moisen ilmiön ja omaa oikeat työvälineet sen poistamiseksi. Eli siitä vain lehti- ja netti-ilmoitusta peliin, kyllä varmaan jollain on tarvetta? onhan?
- Anonyymi
Cyberanimal kirjoitti:
ja kuinka paljon olisit siitä maksamaan? Tuntuu että tämä manaamistouhu onnistuu keltä vaan, joka on tarpeeksi rohkea kohtaamaan moisen ilmiön ja omaa oikeat työvälineet sen poistamiseksi. Eli siitä vain lehti- ja netti-ilmoitusta peliin, kyllä varmaan jollain on tarvetta? onhan?
On! Muutamalla Arkadian mäeksi kutsutulla paikalla varsinkin.
- Anonyymi
Aina torstaisin tulee paha henki ulos ihmisestä. Eikä tarvii mitään manauksia, hernekeitto riittää.
- Anonyymi
Työttömyys kursseille vaan koulutukseen!
- Anonyymi
Yleensä niiltä on päästetty ilmat pihalle. Luodin avulla.
- Anonyymi
KRISTINUSKO AINOA OIKEA USKONTO ?
https://www.seurakuntalainen.fi/uutiset/eero-junkkaala-kasteiden-vaheneminen-maallistuminen-ja-uushenkisyyden-kasvu-ovat-lisanneet-tarvetta-eksorkisimille/
Uushenkisyyden harjoittaminen kuitenkin altistaa ihmisen henkivaltojen kohtaamiselle, vaikka kaikki eivät toki joudu niitä kohtaamaan.
”Jos lähdetään kulkemaan reittiä, joka aluksi näyttää kauniilta, viehättävältä, ihanalta ja rakkaudelliselta niin jossain vaiheessa se saattaa kääntyä vastakohdaksi ja riepotella ihmistä loputtomasti. Sitten ihminen on pulassa ja silloin pitäisi lähteä etsimään apua Jeesukselta”.
”Kun nämä henget rupeavat oikein riivaamaan, niin usein siinä maailmassa ihmisen ensimmäinen reaktio on mennä pyytämään vapautusta meediolta tai muulta sellaiselta. Näin tilanne tulee kaksi kertaa hankalammaksi. Silloin pitäisi tajuta mennä kirkkoon etsimään apua ja ymmärtää sen olevan avun oikea lähde.” - Anonyymi
Tuossapa https://www.youtube.com/watch?v=ailIcFkcsSI vähän aiheesta. Alussa varoitetaan, ettei lapsille!
- Anonyymi
suomessa on yli 300 000 ihmistä joita kiusaa riivaajat ja osaa heistä riivaajat kiusaa non stop eivätkä jätä rauhaan
- Anonyymi
Paavo Väyrysestä on yritetty manata vuosikymmeniä pois Kremlin edessä konttaamisen henkeä, tosin kehnolla menestyksellä tähän mennessä, vaan vielä kerran irtoaa siltäkin pirulta kynnet viattomasta uhristaan, soon varmaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persut eivät häädä mamuja pois Suomesta?
Sitä vartenhan persut äänestettiin valtaan. Nyt valta on persuilla. Mamut nostaa työttömyyskorvauksia. Persut huutaa mam2345899Eduskunnan setämiehet eivät häiritse
Porvariston sedät kertoivat kuorossa, että eivät tiedä häirinnästä mitään.394738KL - Sähköautoilu aiheuttaa lisäkustannuksia muille tehopiikkimaksujen muodossa!
Kauppalehti 15.1.2026 Kommentti / Sähköautoista tuli ongelma – Uusi ”vero” uhkaa Kun perhe ostaa sähköauton ja laittaa104276Jaguar i pace sähköauto hajosi. Jopa 100 tonnia akun vaihto. Edullisia kilometrejä
https://www.iltalehti.fi/autouutiset/a/fcaa5ae4-c04d-414d-ac54-dab991758b2e Tuo että sähköautossa ei lämmitys toimi on123021Sanna Marinille pedataan paluuta pääministeriksi?
Näyttäisi mylly lähteneen käyntiin nyt toden teolla. Nykyiset oikeistodemarit haukutaan vasemmistodemareiden toimesta ni1192987Muistakaa demarit, että TE petitte, ei vihreät tai vas.liitto
Te veitte eduskunnasta turvallisen tilan, veditte sen viemäristä alas. Te demarit, itsensä ylentäneet moraalinvartijat,772469Silminnäkijät kertovat IS:lle useista törkeistä SDP:ssä tapahtuneista häirintätapauksista.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011749874.html Silminnäkijöiden Iltasanomille kertomusten mukaan SDP:ssä on tapahtu1212406Nainen, kaiken aikaa olin yläpuolella
Ja olen edelleen kaiken yläpuolella. Ja niin on aina oleva. :/1901679- 461639
Linta ja Pete vievät UMK:n tänä vuonna
Aika nopeasti näki kuulematta tarjonnasta ketkä homman hoitaa. Mutta etukäteen jo kiitos muille osallistujille. https:231306