Tarvitaanko DAB

Onko DAB-radiolle mitään tarvetta autokäytössä? Entä jos ajatellaan pari vuotta eteenpäin, kuuluuko analogialähetykset vielä vai meneekö laitteet uusiksi digitalisoinnin myötä? Tämä on jäänyt mulle hieman epäselväksi.
3246
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Yle taisi lopettaa omat Dab koelähetykset...

Äänestä
  • Kiitokset infosta, sitten vain kiertämään liikkeitä ja vertailemaan laitteita.

    Äänestä

En ole nähnyt edes myynnissä sellaista Auto-cd soitinta jossa on DAB vastaanotin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


radiota? kirjoitti:

Onko DAB-radiolle mitään tarvetta autokäytössä? Entä jos ajatellaan pari vuotta eteenpäin, kuuluuko analogialähetykset vielä vai meneekö laitteet uusiksi digitalisoinnin myötä? Tämä on jäänyt mulle hieman epäselväksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu