studio ghibli

totoro90

Studio ghiblin uusin elokuva tulee kuulemma heinäkuussa ja liittyy maameren tarinoihin.
Tonari no totoro julkaistaan suomessa DVD:nä tänä vuonna. (Olen odottanut pitkään, se on niin ihana) Tulikärpästen hauta on jo ilmestynyt, voi kun saisin sen käsiini...

4

620

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • täällä

      tuppukylä ukissa tulikärpästen hauta on jo kirjastossakin. mene nyt hyvä ihminen video vuokraamoon ja varaa se!

    • NoJopas

      Olipas hyviä uutisia, Totoron olen halunnut nähdä uudestaan jo kauan.

      Mistä tulikärpästen hauta kertoo?

      • totoro90

        Tulikärpästen hauta ketoo toisesta maailmansodasta Japanissa... Varmaanki melko rankka, on k-11 Tietääkö joku sen nähnyt enemmän?
        Joo.. totoron mäki näin ekan kerran kauan sitten, sen jälkeen nähny useampaan kertaan, kun fiksu isä nauhoitti sen.. meillä on myös Porco Rosso eli Punainen sika, millonkohan sekin tulee, kun molemmat VHS:ät alkaa olla kohta huonossa kunnossa..


      • Anonyymi
        totoro90 kirjoitti:

        Tulikärpästen hauta ketoo toisesta maailmansodasta Japanissa... Varmaanki melko rankka, on k-11 Tietääkö joku sen nähnyt enemmän?
        Joo.. totoron mäki näin ekan kerran kauan sitten, sen jälkeen nähny useampaan kertaan, kun fiksu isä nauhoitti sen.. meillä on myös Porco Rosso eli Punainen sika, millonkohan sekin tulee, kun molemmat VHS:ät alkaa olla kohta huonossa kunnossa..

        Tulikärpästen hautaa on sanottu maailman surullisimmaksi elokuvaksi ja sitä se todella on. Lukekaapa netistä miten rikki ihmiset ovat olleet katsottuaan Tulikärpästen haudan. Ja mikä hirveintä se perustuu tositapahtumiin.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suuri tulipalo

      Missä mikä palaa?
      Kiuruvesi
      20
      3774
    2. Muistatko vielä viime kesän "sutinat"?

      Kohtalo vai mikä lie järjesti, että törmäiltii jatkuvasti toisiimme. Ihan uskomatonta, koska eihän me mitään ikinä sovit
      Ikävä
      24
      3169
    3. En tullut, koska käytit päätäsi.

      Ja koska ihmiset pilaavat sillä mahdollisuudet, kaikki mikä toimii vaatii oman lähestymistapani. Kun levittää punaisia m
      Ikävä
      32
      2375
    4. Yksi "sometähti" vähemmän

      Ei tunnu missään.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      92
      2149
    5. Mies! Lupaatko

      enskerral kertoo mis mennään..? :D <3
      Ikävä
      22
      1990
    6. Tuliko ikävä

      Vai miksi laitoit viestin? Soittamalla voisi saada kiinni. Mutta et sä uskalla
      Ikävä
      26
      1642
    7. Kulta, sovitetaanko joku ilta avainta lukkoon?

      Musta tuntuu että me ollaan pari. Olisi ihana saada asialle sinetöinti viemällä suhde päätyyn asti. ❤️ Rakastan sua ikui
      Ikävä
      41
      1621
    8. Saitko ne viestit

      Silloin viime kuussa? Vai etkö lukemut niitä.
      Ikävä
      32
      1512
    9. Päivi Räsänen eroaa todennäköisesti kirkosta

      Päivi Räsänen kertoo järkyttyneensä evankelis-luterilaisen kirkon homolinjauksesta. Räsänen sanoo todennäköisesti eroava
      Luterilaisuus
      502
      1463
    10. Miten lasketaan?

      Ompa ollut valtava ihmismassa taas Folkkaajia liikenteessä. Miten noin 2200 lipunostaneesta muodostuu 11000 kävijää?.
      Haapavesi
      9
      1424
    Aihe