monivalinnasta vielä..

Tiedättekö, miten monivalintakokeissa menee pisteytys? Tuleeko vääristä vastauksista miinuspisteitä? Mietin vaan, että kannattaako kokeessa arvailla, jos ei oikeaa vastausta tiedä..
2452
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kouluttujalta kuulin, että ei kannata arvailla. Vaikka on kuinka monivalinta, niin tuurilla siitä kokeesta ei selviä.

Äänestä
  • Sellaista viestiä olen itsekin kuullut, että kokeesta tulee todella vaikea. Ja myös sellaista että veikkaminen ei tule kannattamaan, tiedä sitten mitä se tarkoittaa.. :)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


skl kirjoitti:

Tiedättekö, miten monivalintakokeissa menee pisteytys? Tuleeko vääristä vastauksista miinuspisteitä? Mietin vaan, että kannattaako kokeessa arvailla, jos ei oikeaa vastausta tiedä..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu