onko täällä Jatkonovellit -palstalla koskaan toteutunut tämä:
Aloita uuden jatkonovellin kirjoittaminen. Muut voivat jatkaa kertomusta siitä kohdasta mihin edellinen kirjoittaja lopetti.
-
kun nyt olen muutaman kuukauden täällä nettaillut, niin en ole löytänyt tällaisia jatkokertomuksia.
vai enkö vain löydä niitä?
-
löydän vain jatkokertomuksia, joita sama kirjoittaja jatkaa.
mikä ei sinänsä ole huono juttu sekään.
paitsi, kun pyytää palautetta, niin sitä ei sitten saa. ja palautteestahan kirjoittaja ottaisi opikseen, eikä enää kirjoittaisi sitä samaa-samaa-samaa.
kun ilmeisesti kuitenkin näillä palstoilla surffailee kirjoituksen ammattilaisetkin, niin olettaisi heidän muutamalla sanalla puuttuvan.
-
kun nyt olen noin kolme vuotta harrastanut kirjoittamista (välillä intensiivisemmin välillä hyvin laiskasti), ja osallistunut myös kirjoittajaryhmiin (harrastaja), niin olen törmännyt yllätyksekseni mykkyyteen, jonkinasteiseen kateuteenkin jne.
-
kun tällainen mahdollisuus on, että laittaa omia tekstejään esille luettavaksi moni kirjoittaja ei tule ajatelleeksi, että esimerkiksi, kun olen laittanut runoni esille, niin hetkessä sitä on käynyt lukemassa 10-20 ihmistä!
aivan mahtavaa.
missä muualla saisin runostani tai tekstistäni ihmiset kiinnostumaan. oletan, että en edes, vaikka olisin Stockan kellon alla jakelemassa A-nelosia (siis paperi A-4).
onko täällä koskaan ???
3
333
Vastaukset
- Yavanna
scarabeus kirjoitti:
"onko täällä Jatkonovellit -palstalla koskaan toteutunut tämä:
Aloita uuden jatkonovellin kirjoittaminen. Muut voivat jatkaa kertomusta siitä kohdasta mihin edellinen kirjoittaja lopetti."
Ei ole, ainakaan kunnolla. Mä olen tonne aloittanut muutamia jatkiksia, mutta vain yhteen tai kahteen on tullut vähän jatkoa ja sitten ei mitään.
Jotenkin tutuu, et tän palstan kirjoittajat ei oo oikeen sisäistäny sitä juttuu, et saa jatkaa niitä missä selkeesti lukee JATKIS.
Toivoisin saavani jatkoa niihin jatkiksiin ja palautetta myös.
Olen huomannut, että osaat kirjoittaa hienosti, joten mikset jatkaisi aloittamiani jatkotarinoita. - Jack S
Runoja ja tarinoita voi tarjota myös sivustolla www.rakkausrunot.fi. Lieneekö jo tuttu Sinulle?
- blackmagicwoman
olen jatkanut toisten tekstejä. Kaipaisin tietysti niihin jatkoa, olisi hauskaa jos vaikka alkuperäinen kirjoittaja jatkaisi siitä mihin juttu päätyi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hallitus pyrkii rajoittamaan kaupan omien halpamerkkien myyntiä
Helsingin Sanomien mukaan hallitus valmistelee lakihanketta, joka suitsii kaupan valtaa ja rajoittaa omien halpamerkkien2083242- 582746
Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa
Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk172409Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava
Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I192386- 2422354
Huomenna sähkö maksaa jo yli 60 snt/kWh. Milloin ALV putoaa?
Kysynkin persuilta, että milloin aiotte pudottaa sähkön arvonlisäveron kuten Marinin hallitus teki sähkön hinnan noustes2602085Työvoimatoimisto
Nyt kysyisin miksi pitää käydä työvoimatoimistossa paikanpäällä, kun he eivät muuta tee kuin laittavat koneelle uudet ve621845Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?
Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä841820Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa
Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva401802Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista
Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro161769