onko täällä koskaan ???

scarabaeus

onko täällä Jatkonovellit -palstalla koskaan toteutunut tämä:

Aloita uuden jatkonovellin kirjoittaminen. Muut voivat jatkaa kertomusta siitä kohdasta mihin edellinen kirjoittaja lopetti.

-
kun nyt olen muutaman kuukauden täällä nettaillut, niin en ole löytänyt tällaisia jatkokertomuksia.
vai enkö vain löydä niitä?
-
löydän vain jatkokertomuksia, joita sama kirjoittaja jatkaa.

mikä ei sinänsä ole huono juttu sekään.

paitsi, kun pyytää palautetta, niin sitä ei sitten saa. ja palautteestahan kirjoittaja ottaisi opikseen, eikä enää kirjoittaisi sitä samaa-samaa-samaa.

kun ilmeisesti kuitenkin näillä palstoilla surffailee kirjoituksen ammattilaisetkin, niin olettaisi heidän muutamalla sanalla puuttuvan.
-
kun nyt olen noin kolme vuotta harrastanut kirjoittamista (välillä intensiivisemmin välillä hyvin laiskasti), ja osallistunut myös kirjoittajaryhmiin (harrastaja), niin olen törmännyt yllätyksekseni mykkyyteen, jonkinasteiseen kateuteenkin jne.
-
kun tällainen mahdollisuus on, että laittaa omia tekstejään esille luettavaksi moni kirjoittaja ei tule ajatelleeksi, että esimerkiksi, kun olen laittanut runoni esille, niin hetkessä sitä on käynyt lukemassa 10-20 ihmistä!
aivan mahtavaa.
missä muualla saisin runostani tai tekstistäni ihmiset kiinnostumaan. oletan, että en edes, vaikka olisin Stockan kellon alla jakelemassa A-nelosia (siis paperi A-4).

3

314

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Yavanna

      scarabeus kirjoitti:
      "onko täällä Jatkonovellit -palstalla koskaan toteutunut tämä:

      Aloita uuden jatkonovellin kirjoittaminen. Muut voivat jatkaa kertomusta siitä kohdasta mihin edellinen kirjoittaja lopetti."

      Ei ole, ainakaan kunnolla. Mä olen tonne aloittanut muutamia jatkiksia, mutta vain yhteen tai kahteen on tullut vähän jatkoa ja sitten ei mitään.

      Jotenkin tutuu, et tän palstan kirjoittajat ei oo oikeen sisäistäny sitä juttuu, et saa jatkaa niitä missä selkeesti lukee JATKIS.

      Toivoisin saavani jatkoa niihin jatkiksiin ja palautetta myös.

      Olen huomannut, että osaat kirjoittaa hienosti, joten mikset jatkaisi aloittamiani jatkotarinoita.

    • Jack S

      Runoja ja tarinoita voi tarjota myös sivustolla www.rakkausrunot.fi. Lieneekö jo tuttu Sinulle?

    • blackmagicwoman

      olen jatkanut toisten tekstejä. Kaipaisin tietysti niihin jatkoa, olisi hauskaa jos vaikka alkuperäinen kirjoittaja jatkaisi siitä mihin juttu päätyi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko kertonut jo muille tunteistasi?

      Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.
      Ikävä
      82
      4837
    2. Olisin ottanut sinusta akan itselleni

      Mutta olitkin aika itsepäinen ja hankala luonne.
      Ikävä
      188
      2208
    3. Ei sua pysty unohtamaan

      Ei vaan yksinkertaisesti pysty
      Ikävä
      132
      1832
    4. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      36
      1649
    5. Kerro todelliset motiivit

      kaivattuasi kohtaan?
      Ikävä
      175
      1455
    6. ROTAT VALTAAVAT ALUEITA

      Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj
      Äänekoski
      22
      1421
    7. Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan

      Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️
      Ikävä
      16
      1401
    8. Reuters: Ukraina on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan. Jopa 40 konetta vahingoittunut

      Ukrainan turvallisuuspalvelu SBU on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan, kertoo Reuters. Uutistoimiston läh
      NATO
      324
      1133
    9. Hei, huomenta komistus

      Yllättääkö, että olet heti mielessä. Mukavaa päivää upea ❤️
      Ikävä
      35
      1126
    10. Sunnuntain terveiset kaivatulle

      Mitä ajattelet hänestä tänään? Mitä haluaisit sanoa hänelle?
      Ikävä
      78
      1013
    Aihe