Kuka noukki=varasti

torstai aamuna klo 7.50 asukasyhdistyksen istuttamalta palstalta kangasvuoren päiväkodin vastapäätä.

n. 50- v rouvashenkilö, punainen puku, musta pyöräilykypärä, aurinkolasit, iso pylly.

tajuatko taukki että ne on kaikille tarkoitettu, jos jokainen noukkisi niitä itselleen siellä ei olisi kohta mitään!
71554
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Se on uusi jyväskyläläinen perinne.

Äänestä

Todella törkeetä, mennä nyt rääpii kaiken kansan iloks istutettuja kukkia. Jos ei oo varaa mennä puodista ostaa niin on ilman.

Äänestä
  • eikös se ole paikallisen ihanteen mukaista?

    Äänestä

Oliko minulla ne punaiset shortsit,anteeksi.
Ne ovat todellakin hieman kireät ja kumarrel-
lessani saatan provosoida sinua.

Äänestä
  • joo siinä ahterissa ei ollut seksiä vaan pikemmin sketsiä-- ja lesbo en ole ne asuu mattilassa :)

    Äänestä

  • AAAAAAAPPPPPPPP kirjoitti:

    joo siinä ahterissa ei ollut seksiä vaan pikemmin sketsiä-- ja lesbo en ole ne asuu mattilassa :)

    Maistuvat molemmat, joten ????

    Äänestä

  • molemmatkin kirjoitti:

    Maistuvat molemmat, joten ????

    Ite meen ohi päivittäin montakin kertaa ja niitä kukkia on kiva katella aina, ISO KIITOS NIISTÄ :) Mutta häpeä sinä joka niitä kävit noukkimassa..

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


keltaisia tulppaaneja kirjoitti:

torstai aamuna klo 7.50 asukasyhdistyksen istuttamalta palstalta kangasvuoren päiväkodin vastapäätä.

n. 50- v rouvashenkilö, punainen puku, musta pyöräilykypärä, aurinkolasit, iso pylly.

tajuatko taukki että ne on kaikille tarkoitettu, jos jokainen noukkisi niitä itselleen siellä ei olisi kohta mitään!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu