Olin todistajana n 2kk sitten käräjäoikeudessa.
Kuinka kauan kestää todistajan palkkion maksu?
todistajan palkkio
6
2984
Vastaukset
- Tietoinen.
Koneisto on hidas näissä asioissa, sanotaan näin "tulee kun tulee". Tosin niin olemattomista summistakin kyse, että niitäpä nyt harvempi kieli pitkällä odottelee:)
Keskimäärin tuollaiset 4-6 kuukauttakin voi helposti mennä. Jossakin vaiheessa ne menevät käsittelyyn ja lyödään maksuun. Ilmoitus (paperilla) kyllä tulee niiden maksamisesta. - majava
No joko on tullut palkkio tilille?
- oikeus1985
todistajan palkkio maksuissa ei mene 2-6 kuukautta keskimääräinen maksu aika jos ne on määrätty valtion korvattavaksi kestää maksussa tuolloin noin kaksi - kolme viikkoa maksimissaan
- Dworkin
Hieno juttu hei, kun vastasit aloittajalle melkein 10 vuotta vanhaan kysymykseen.
- Urpoilua
Dworkin kirjoitti:
Hieno juttu hei, kun vastasit aloittajalle melkein 10 vuotta vanhaan kysymykseen.
Hieno juttu hei, kun urputat asiallisesta kommentista pelle. Minä ainakin luen näitä vanhojakin ketjuja ja sain juuri häneltä kaipaamani infon.
- voinummuuttua
No, tilanne on voinut 10 vuodessa muuttua. Hämeenlinnan maksukeskuksen ruuhkat ovat joskus pidempiä, joskus lyhyempiä. Ilmeisesti suunnitelmissa on (lienee pilottikokeilussa jossain) maksaa korvaukset tulevaisuudessa prepaid-korteilla, joihin ladataan istunnossa se summa, joka on määrätty maksettavaksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1522075
Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa
Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir3301274Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?
Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.911166- 1491055
- 35928
- 67919
Minkä kultakimpaleen
Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik31859Ikävä on häntä
Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos59797Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?
https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta23796Onko kaivattusi
Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?46759