Täällä oli tuosta aiemminkin kysytty, mutta kukaan ei ollut vastannut.. Elikkä olen sunnuntaina lähdössä ja mietiskelin tässä, että kannattaako rahat vaihtaa Suomessa, vai vasta paikan päällä? Missä olisi edullisimmat kurssit jne.?
Vastaukset 2
- Afrodite from Lemesos
Itse olen vaihtanut täällä kotomaassa suurimman osan ja ottanut hieman euroja mukaan. En kylläkään paljon, koska mulla on visa kortti ja sillä on tullut ostettua suurin osa tuliaisista ja maksettua jokunen kalliimpi ravintolalasku.
- Kyproksella
Huhtikuussa oli vaihtokurssit Nikosiassa 0,57, Larnakassa 0,565, Limassolissa keskustassa 0,565 ja hotellialueella 0,57 sekä Agia Napassa 0,565 ja vaihdot ilman komissiota eli vaihtopalkkiota.Vaihtopaikkoja oli runsaasti ja itse toimitus vaati vain vaihtopaikkaan sissäänmenon ja rahat pöytään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 861426
Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmella
Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmen torin laitamilla. Poliisi epäilee tutkivansa tapausta. Silminnäkijä371115Kattoikkuna puuttui - vai puuttuiko sittenkään?
Tönölään ei saatu mökkejä, kun kattoikkunasta oli pula. Näyttää konkurssihakemus tulleen kuitenkin 31.8., joten kattoikk21891Petteri A-studiossa: "Ihmiset ovat alkaneet saada töitä" ..mitä vitt..
Missä todellisuudessa toi Orpo oikein elää, Suomen työttömyys 2000-luvun ja EU/OECD-maiden korkein tuplat niiden keskita154735Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.
Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.13710- 46669
Nythän todellisuus on kuitenkin se
että miehen täytyy tehdä miehen työ. Olla mies. Naisen täytyy tehdä naisen työ. Olla nainen. Voimme puhua pehmeitä ja196664Kuka oli kuskina
Volvo suistunut päin koivua torin laidalla? Oliko vauhtia liikaa vai sairaskohtaus vai humala?13647- 33570
Mies sun käytös satutti...
Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.39558