metallinkeräykseen, sekajätteeseen vai minne? Digikamerasta kysymys. Toivottavasti joku osaa vastata. Kiitos.
Minne hävitän rikkoutuneen kameran??
Tähti
3323
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Muistelisin, että ainakin siellä ne ottaa näitä vastaan? Tai ainakin Tampereen Lielahdden gigantin takapihalla on eloktroniikka astia. Sinne voit viskata, jos vain asut täälläpäin. Siellä on siis kaikki rikkoutuneet elektroniikat.
Laita ilmoitus huuto.net palveluun. Jotkut ostavat rikkinäisiäkin kameroita, mutta laitahan lähtöhinnaksi ainakin sen verran, että postikulut tulevat kuitatuksi.
Tuskin kukaan paljoa maksaa, mutta sinä pääset eroon rikkinäisestä kamerasta ja joku pellepeloton tulee onnelliseksi kun saa askarteluprojektin.
Noita yleensä ostetaan. Esim jos omasta näyttö tai kuoret hajonnu, mutta muuten toimii moitteetta.
Helpoin keino on "unohtaa" kamera jonnekkin baarin pöydälle niin äkkiäkös ohikulkija sen itselleen ottaa. Ihan huoletta sen kotiroskikseen voi laittaa, ei se maailma siitä paljoa saastu vaik se ei ehkä sinne kuuluisi.