teillä on ajotunti autokoulussa? Itse ajan n.1h/vko, joskus menee pariviikkoa ajotuntien välissä.
Kuinka usein..
3
686
Vastaukset
- Vasen40
Itsellä oli ajotunteja 1-2 kertaa viikossa. Tosin on varmaankin todella paikkakunnasta, autokoulusta ja opettajasta riippuvaista. Asia riippuu myös siitä, kuinka pian tulet täysi-ikäiseksi eli voit mennä kirjallisiin ja inssiin. Jos syntymäpäivääsi on paljon vielä aikaa, ajotunteja pidetään harvemmin, järkevästä syystä. Mutta ihan melko normaali rytmi sinun ajotunneillasi tuntuu olevan.
- ajotunnit
jos kerran viikossa ja pari viikkoa väliä. Normaalisti 2-4 tuntia viikossa on sopiva, silloin ei opetetut asiat ehdi unohtua. Tunnit tulisi sijoittaa niin, että täyttäessäsi, "inssi" olisi max. 2 viikkoa siitä.
Ei ajokortin suorittaminen saa kestää kohtuuttoman kauan.
Oisko koulussa opettajapula? itse kun kävin autokoulua niin ajotunnit oli 3 kertaa viikossa,kun itselleni kävi aika kun aika ajotunnille..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 60894
Naisten top-5 red flagit
1. Feminismi: kertoo keskenkasvuisuudesta, välttää vastuuta tekemällä miehistä kestosyyllisen kaikkeen 2. Ylipaino: kiel111833Medvedev: Suomi tuhoutuu ydinsodassa ensimmäisenä
Venäjän ydinaseilla on lyhyin matka Suomeen, joten ydinsodassa Suomi tuhoutuu heti sodan alkuminuuteilla, muilla mailla253751- 55722
- 50638
- 57570
Onko se loukkaavaa
Kun joka kerta tuijotan sun peppua. En mahda sille mitään, että se vangitsee katseeni. Pohdin vain että ei minusta ole k91550Onko kaivattusi seinäruusu?
Kun hän saapuu paikalle, huomaako kukaan, vai kääntyvätkö päät? Onko se hyvä vai huono juttu? Oletko sinä huomattu vai45546- 22546
- 76533