TERVETULOA UKIIN

kesäkaupunkiin

Tulkaa ihailemaan kaupunkiamme.Inhottaa lukea näitä keskusteluja täällä palstalla.Olen syntynyt täällä Ukissa,30 vuotta sitten.Monesti olen miettinyt lähtöä pois täällä ja ehkä vielä joskus lähdenkin,mut hyvä täällä on asua.
Ei sen merkillisempää menoa kuin muuallakaan.
Ja täällähän on meri ja kaikkea muuta hienoa ja kivaa.Vierasvenesatamassa näkee kansainvälistä porukkaa ja ihania aluksia,purjeveneitä ym.
Eli nyt on kesä on tulossa,niin poiketkaa!!!!

5

838

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • asustella

      täällä ugissa. Pois en kai ainakaan kotiseudulle kaipaa.Oliskohan se toi meri mikä vetää.Hyvä tääl on asustella

    • asunut joskus muutamia vuosia Ukissa ja viihdyin todella. Uki on kaunis kaupunki ja olen ajatellut muutavani takasi kunhan lapset lentää pesästään.

    • ukilainen vm_70

      Olen ikäni täällä asunut ...paitsi opiskelemassa kävin muualla noin 3 vuotta.. Mikäs täällä on asua. Meilläkin 3 lasta ja koulu lähellä...Halpa vuokra ja kaikki sisältyy vuokraan.. Meri ja ihana kesä ja vanhammilla mökki saaressa... Aurinko paistaa,ukkoset ja sateet kiertää koko kaupungin,ku ei muutkaan huomaa... Esim Laitilassa sataa ja täällä tuskin koskaan....

    • töissä vaan.

      ihan kiva KESÄKAUPUNKI .Mutta iltasella ei kahvi-paikkaa. HESEN hampuralaiset taatusi maan PIENIMMÄT.Muistakaa on muitakin kuin veneiliötä ?

      • Klaar

        Nyt vaan kahvilaa perustamaan, eiköhän sellainen olisi paikallaan !


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimedia: Räsänen vei Lindtmanilta pääministerin paikan

      Lisäksi suomalaiset ovat innostuneet tuhlaaman, koska kuluttavat inflaation verran enemmän rahaa. Eikö porvarimedialla
      Maailman menoa
      57
      2784
    2. Ruotsi laskee jälleen bensaveroa, Riikka irvailee tumput suorana

      Euron bensa oli persujen vaalilupaus, mutta kohta alkaa olla kolmosella alkavia litrahintoja. Meanwhile in Sverige: "
      Maailman menoa
      36
      2399
    3. SE TAPAHTUI - Pekka Aittakumpu: Avioero

      Perussuomalaisten kansanedusta Pekka Aittakumpu käy parhaillaan avioero prosessia. Aittakumpu on siviiliammatiltaan past
      Perussuomalaiset
      91
      1647
    4. Anita ei saanut Heikkiä pihalle

      Kemijärven kaupunginvaltuusto ei tehnyt tietoisesti laitonta päätöstä. Heikki johtaa kaupunginhallitusta yhäkin.
      Kemijärvi
      85
      1295
    5. Martina Aitolehden rinnalla nähty Matias Petäistö yllättää - Uusi aluevaltaus TV:ssä!

      Matias Petäistö on tuttu Erikoisjoukot-realityn tiukkana kouluttajana. Hän on myös tuttu näky Martina Aitolehden parina,
      Kotimaiset julkkisjuorut
      30
      1119
    6. Emotionalisuuden puute.

      Joillain ihmisillä ei vain ole sitä "jotain". Heille kaikki täytyisi "vääntää" rautalangasta. Mutta heistä ei vaan o
      Sinkut
      155
      821
    7. Sait mut mies heikoksi

      Yllätti tämä asia nyt kyllä. Olet ollut mielessä koko ajan. Ei riitä pelkkä kevät nyt syyksi. Veit jalat alta. Pannaan m
      Ikävä
      80
      744
    8. Ei ole vaikea päättää kumpi

      Hän on vaimomateriaalia. Sinä olet vain tuollainen pieni kiusankappale.. Revi siitä.
      Ikävä
      52
      686
    9. Ymmärrätkö jo nyt, että

      Vetäytyminen ei kannattanut? Asioista pitäis puhua rauhassa hyvässä hengessä eikä lakasta maton alle. Yhdeltä ihanalt
      Ikävä
      44
      660
    10. 43
      645
    Aihe