itseimevä vesiautomaatti

löytyykö itseimevää vesiautomaattia?

Muistaakseni tarvitsevat pohjaventtiilin ja siemenvedet että toimivat.
Joku polttomoottorimalli on, mutta onko verkkovirralla?
41113
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

grundfos mq 3-35. ( näkyy yhdellä ketjulla olevan hinta 279 )

Minulla on tuollainen. Ehkä ihan ekan kerran tarvinnee siemenvettä.
Pohjaventtiilin joka tapauksessa??

Minulla ainakin kun vessa on jäänyt vuotamaan ja on vetänyt kaivon kuivaksi , se starttaa "kuivakäynnin resetoinnilla" ilman siemenveden lotraamista.
Kotikäytössä paine on tasainen ja kone on hiljainen.

Jos nyt pitäisi valita ottaisin sen isomman, 4,5 bar koneen.

Äänestä

joka rautakaupasta/halpahallista löytyy verkkovirralla toimivia vesiautomaatteja.
käsittääkseni kaikki tarvitsevat pohjaventtiilin ja ensimmäistäkertaa käytettäessä siemenveden.

Äänestä
  • itseimevä 6 m saakka.

    Äänestä

Katso marnex.fi. Taatusti hyvä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vedetön kirjoitti:

löytyykö itseimevää vesiautomaattia?

Muistaakseni tarvitsevat pohjaventtiilin ja siemenvedet että toimivat.
Joku polttomoottorimalli on, mutta onko verkkovirralla?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu