Ostin juuri uudet logitech cordless click! plus rechargeable hiiren.. toimii muuten hyvin mutta jos tekee nopeita liikutuksia niin hiiren osoiten ei liiku pätkii vaan paikalla vähäsen. missä vika ja miten korjaan jos ollenkaan?
hiiren kanssa probleemia
emtiläinenearf
5161
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Hiiren omasta ohjaussoftasta tai ohjauspaneelista säätää sen asetuksia, kokeiltava juttu toi on.
Hiiren alustakin voi vaikuttaa, jos on esim. musta.
kokeiltu on säätää ja päivittäny ajurit sekä windowsia. kokeillu mustalla,valkosella ja harmaalla alustalla eikä oo auttanu
vika alustassa.Minulla oli pikkasen laikukas alusta ja osoitin hyppäsi minne sattui välillä.kokeile monia erilaisia vaikka paperia tai mitä tahansa alustaa.Eikä siinä tullut omaa ohjelmaa mukana siellä kyllä on asetuksissa kaikki.
eipä mikään näytä auttavan :/
kauppaan ja saavat kokeilla siellä johonkin koneeseen ettei vain ole rikki jos on saat uuden ja jos toimii niin kyllä ne neuvoo