Tekeekö niillä mitään? Ainakin luulisi olevan laadukkaat kun hintaa katsoo. Tulisi .308 aseeseen tai 30-06.
Vastaukset 2
- valinta oli...
Viime vuona jahkailin saman kysymyksen kanssa ja tulin siihen tulokseen,että Sakon jalat on paremmat. Ne myös ostin. Vähän kalliimmat mutta mielestäni laadukkaammat.
- 66SM
En väitä näitä jalkoja kehnoiksi, mutta kiikarille ne ovat rankkoja. Jos homma tehdään oikein, niin vain toinen rengas ottaa rekyylin vastaan ja toisen tehtävä on ainoastaan pitää suunta oikeana. Yhteenkään aseeseeni en ole tällaisia jalkoja kelpuuttanut.
Jos on kunnollinen kiikari niin miksei vaadita jaloilta samaa tasoa. Ei Porshekaan käytä mitään halparenkaita.
Kiikari on enemmän tai vähemmän kuin S tai U kirjain ko. jaloilla aseen päällä ja ammuttaessa sitä lisäksi venytellään.
Radalla voi ampua millä huvittaa mutta metsässä tulee ennemmin tai myöhemmin huonoja laukauksia ja sellaisen ylenkatseen jälkeen ei mikään kiikari tai jalat ole kaverille kalliit.
Oikein asennettu EAW kääntöjalusta on oma ratkaisu, lyhyillä ampumamatkoilla kiikari irti, samoin kun auton perässä. 28 vuoden aikana ei yksikään kiikari ole muuttanut osumapistettä. (Eivätkä ole peräisin kaukoidästä)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä mieltä olet?
Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo2022112Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.1591429Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset2271061- 71917
- 58898
Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus72831- 47823
- 93777
Martina avaa suhdettaan
IL 22.7: Martina avaa suhdettaan nuoreen Muhikseen. Nyt on jo vakavaa, on käyty syömässä Itä-Helsingissä. Onkohan muutt200697Hyvinvointitalo, mitä sanoo Korkein hallinto-oikeus . Mikä on kansalaisten oikeusturva?!
Onpa mielenkiintoisessa vaiheessa Pyhäjärven hyvinvointitalon kohalo; Saako rakentaa, vai eikö? Kaupungin tekninen johta108684