Särkylääkkeet

RiksRaksJaPoks

Kuinka paljon on kaloreita särkylääkkeissä?
Ja auttaako särkylääkkeen ottaminen kovaan nälkään?
:/

11

8399

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hoi

      Nälkään auttaa syöminen. Mene hoitoon.

      • RiksRaksJaPoks

        Mene itse.


    • Shy-

      en tiiä, paljo on kaloreita. mutta ÄLÄ missään nimessä syö särkylääkkeitä nälkään! ei ainoastaan se, ettet ilmeisesti syö, ku niitä, mut mä ite huomasin, että ku otin jatkuvasti särkylääkkeitä pääkipuun, niin mä sain vaan liiasta lääkkeestä lisää oireita. joten älä ees mieti, paljo niissä on kaloreita, vaan yrittäisit syödä esim. hedelmiä. toivottavasti pärjäät :) en oo asiantuntija.

      • RiksRaksJaPoks

        No juu.. (:
        Täytyy sit kai syödä jotain kevyttä. ;P


    • niissä

      kaloreita on sen enempää ainakaan kuin light limuissa, tuskin senkään vertaa, eihän niitä ole mitenkään makeutettu, eli EI YHTÄÄN, mutta nälkää ne eivät kyllä vie. Itse syön lääkärin määräämänä 600mg ibumaxia 3/vrk, elikä aikas vahvaa särkylääkettä ihan hyvän määrän ja vaikka särky, johon lääke on määrätty sillä helpottaakin, niin nälkää lääke ei kyllä vie, päinvastoin paastotessa tulee pilleristä tosi ikävä olo.

    • Itseäänvihaava

      En osaa sanoa noista Panadoleista ym., mutta Panacodeilla ainakin iteltäni lähtee nälkä aika helposti. Tosin noita lääkkeitä saa vain reseptillä ja niissä on muutama inhottava sivuvaikutus (huimaa, väsyttää, opettajat luulee koulussa että käytätä huumeita 8D...jne.), mutta kun kärsin migreenistä niin saan lääkkeitä silti hommattua itelleni aika helposti.

      Suosittelen silti, että älä syö pelkästään särkylääkkeitä. Se on nääs niin, että kun tyhjään vatsaan esim. pelkkää Buranaa vedät, niin lopulta käy niin, että mahanesteet burana-yhdistelmä aiheuttaa mahahaavan ja joudut teholle. Että juu, ei pitkille laihareille lääkkeillä (kokemusta on).

      • RiksRaksJaPoks

        No niin, tiesinhän etten ole ainoa joka tätä miettii tai on testannut. Kai mun täytyy sitten koittaa jollain ihan tavallisella, koska mä en mistään noita reseptilääkkeitä kummiskaan saisi. :P :D


      • ei auta
        RiksRaksJaPoks kirjoitti:

        No niin, tiesinhän etten ole ainoa joka tätä miettii tai on testannut. Kai mun täytyy sitten koittaa jollain ihan tavallisella, koska mä en mistään noita reseptilääkkeitä kummiskaan saisi. :P :D

        mitkään tavalliset lääkkeet ei vie nälkää. testattu on.jopa matkapahoinvointilääkettä koitin kerran. joo auttohan se, nukuin varmaan 4h putkeen ja herätessä ihan järkky nälkä.

        mulla on kanssa kokemusta noista respalääkkeistä. saa niistä sellasen kuivajurrin mutta jos haluut tosiaan tuhota aivosolus niillä niin siitä vaan.ite en enää kuullu mitään, kompastelin kävellessä, en pystyny enää kirjottamaan käsin mitään ja unohdin KAIKEN.siis ihan kaiken. ja nukkuu niillä joo, jos tulee nälkä niin nappi naamaan ja nukut 7h millon vaan.

        pysy hei kaukana noista lääkejutuista. tän sanon sulle ystävänä koska ne vie sulta loppujen lopuksi koko elämän.


    • Haloo?

      Siis tämä RiksRaksJaPoks on aivan järkyttävä idiootti. Nykyajan idiootti.

    • Anonyymi

      Mä syön niitä vaan ku on menkat, mun on tosi runsaat ja sattuu aivan helvetisti mahaan ja naisosiin ja kaikki vartalon osat tuntuu herkältä joten ne auttaa siihen, eine kauan nälkää pidätä!

    • Anonyymi

      Sairaalloinen kalorikammo vie hautaan tai ainakin tuhoaa terveyden.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko tyytyväinen viime tapaamiseemme?

      Vai toivoitko sen menevän toisella tavalla? Miten?
      Ikävä
      110
      3590
    2. Nyt se sit loppuu

      Et ei enää nähdä ja yhteyttä pidetä.
      Ikävä
      63
      3216
    3. Kuoleman pelko katosi

      Olen pelännyt koko elämän ajan kuolemaa mutta yhtäkkiä kun hindut paljastivat totuuksia uskonnoista noin aloin yhtäkkiä
      Hindulaisuus
      434
      2714
    4. Myötähäpeä kun näkee sut,

      tekisit jotain ittelles. Ihan hyvällä tämä!
      Ikävä
      83
      2523
    5. Viikonloppu terveiset kaivatulle

      tähän alas ⬇️⬇️⬇️
      Ikävä
      85
      2458
    6. Toiselle puolikkaalleni

      Sinulla ei taida olla kaikki nyt ihan hyvin? Minua itketti eilen kauheasti, sinunko itkuja itkin? Kyllä kaikki selviää j
      Ikävä
      42
      2144
    7. Jos sitä keittelis teetä

      Ja miettis mitä mies siellä jossain touhuilee... ☕️
      Ikävä
      97
      2103
    8. Ei mun tunteet

      ole mihinkään kadonnut. Enkä mä sua inhoa tai ole kyllästynyt. Mä ymmärsin, ettet ole kiinnostunut minusta, ainakaan sil
      Ikävä
      50
      1752
    9. Kuhmolainen on selvästi kepun lehti

      Kuhmolaise etukannessa oli Kuva kun Jaskalle annettiin karhu patsas.mutta kukmolaislehti oli niin kepulainen että Jaskan
      Kuhmo
      22
      1730
    10. Huomenta ........

      Huomenta 💗 Tiedän, että tuntuisit hyvälle.
      Ikävä
      12
      1706
    Aihe