Särkylääkkeet

RiksRaksJaPoks

Kuinka paljon on kaloreita särkylääkkeissä?
Ja auttaako särkylääkkeen ottaminen kovaan nälkään?
:/

11

9159

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hoi

      Nälkään auttaa syöminen. Mene hoitoon.

      • RiksRaksJaPoks

        Mene itse.


    • Shy-

      en tiiä, paljo on kaloreita. mutta ÄLÄ missään nimessä syö särkylääkkeitä nälkään! ei ainoastaan se, ettet ilmeisesti syö, ku niitä, mut mä ite huomasin, että ku otin jatkuvasti särkylääkkeitä pääkipuun, niin mä sain vaan liiasta lääkkeestä lisää oireita. joten älä ees mieti, paljo niissä on kaloreita, vaan yrittäisit syödä esim. hedelmiä. toivottavasti pärjäät :) en oo asiantuntija.

      • RiksRaksJaPoks

        No juu.. (:
        Täytyy sit kai syödä jotain kevyttä. ;P


    • niissä

      kaloreita on sen enempää ainakaan kuin light limuissa, tuskin senkään vertaa, eihän niitä ole mitenkään makeutettu, eli EI YHTÄÄN, mutta nälkää ne eivät kyllä vie. Itse syön lääkärin määräämänä 600mg ibumaxia 3/vrk, elikä aikas vahvaa särkylääkettä ihan hyvän määrän ja vaikka särky, johon lääke on määrätty sillä helpottaakin, niin nälkää lääke ei kyllä vie, päinvastoin paastotessa tulee pilleristä tosi ikävä olo.

    • Itseäänvihaava

      En osaa sanoa noista Panadoleista ym., mutta Panacodeilla ainakin iteltäni lähtee nälkä aika helposti. Tosin noita lääkkeitä saa vain reseptillä ja niissä on muutama inhottava sivuvaikutus (huimaa, väsyttää, opettajat luulee koulussa että käytätä huumeita 8D...jne.), mutta kun kärsin migreenistä niin saan lääkkeitä silti hommattua itelleni aika helposti.

      Suosittelen silti, että älä syö pelkästään särkylääkkeitä. Se on nääs niin, että kun tyhjään vatsaan esim. pelkkää Buranaa vedät, niin lopulta käy niin, että mahanesteet burana-yhdistelmä aiheuttaa mahahaavan ja joudut teholle. Että juu, ei pitkille laihareille lääkkeillä (kokemusta on).

      • RiksRaksJaPoks

        No niin, tiesinhän etten ole ainoa joka tätä miettii tai on testannut. Kai mun täytyy sitten koittaa jollain ihan tavallisella, koska mä en mistään noita reseptilääkkeitä kummiskaan saisi. :P :D


      • ei auta
        RiksRaksJaPoks kirjoitti:

        No niin, tiesinhän etten ole ainoa joka tätä miettii tai on testannut. Kai mun täytyy sitten koittaa jollain ihan tavallisella, koska mä en mistään noita reseptilääkkeitä kummiskaan saisi. :P :D

        mitkään tavalliset lääkkeet ei vie nälkää. testattu on.jopa matkapahoinvointilääkettä koitin kerran. joo auttohan se, nukuin varmaan 4h putkeen ja herätessä ihan järkky nälkä.

        mulla on kanssa kokemusta noista respalääkkeistä. saa niistä sellasen kuivajurrin mutta jos haluut tosiaan tuhota aivosolus niillä niin siitä vaan.ite en enää kuullu mitään, kompastelin kävellessä, en pystyny enää kirjottamaan käsin mitään ja unohdin KAIKEN.siis ihan kaiken. ja nukkuu niillä joo, jos tulee nälkä niin nappi naamaan ja nukut 7h millon vaan.

        pysy hei kaukana noista lääkejutuista. tän sanon sulle ystävänä koska ne vie sulta loppujen lopuksi koko elämän.


    • Haloo?

      Siis tämä RiksRaksJaPoks on aivan järkyttävä idiootti. Nykyajan idiootti.

    • Anonyymi

      Mä syön niitä vaan ku on menkat, mun on tosi runsaat ja sattuu aivan helvetisti mahaan ja naisosiin ja kaikki vartalon osat tuntuu herkältä joten ne auttaa siihen, eine kauan nälkää pidätä!

    • Anonyymi

      Sairaalloinen kalorikammo vie hautaan tai ainakin tuhoaa terveyden.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      86
      2483
    2. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      67
      1435
    3. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      81
      1321
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      11
      1192
    5. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      79
      905
    6. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      19
      890
    7. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      54
      763
    8. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      101
      750
    9. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      30
      743
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      30
      696
    Aihe