Särkylääkkeet

RiksRaksJaPoks

Kuinka paljon on kaloreita särkylääkkeissä?
Ja auttaako särkylääkkeen ottaminen kovaan nälkään?
:/

11

8994

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hoi

      Nälkään auttaa syöminen. Mene hoitoon.

      • RiksRaksJaPoks

        Mene itse.


    • Shy-

      en tiiä, paljo on kaloreita. mutta ÄLÄ missään nimessä syö särkylääkkeitä nälkään! ei ainoastaan se, ettet ilmeisesti syö, ku niitä, mut mä ite huomasin, että ku otin jatkuvasti särkylääkkeitä pääkipuun, niin mä sain vaan liiasta lääkkeestä lisää oireita. joten älä ees mieti, paljo niissä on kaloreita, vaan yrittäisit syödä esim. hedelmiä. toivottavasti pärjäät :) en oo asiantuntija.

      • RiksRaksJaPoks

        No juu.. (:
        Täytyy sit kai syödä jotain kevyttä. ;P


    • niissä

      kaloreita on sen enempää ainakaan kuin light limuissa, tuskin senkään vertaa, eihän niitä ole mitenkään makeutettu, eli EI YHTÄÄN, mutta nälkää ne eivät kyllä vie. Itse syön lääkärin määräämänä 600mg ibumaxia 3/vrk, elikä aikas vahvaa särkylääkettä ihan hyvän määrän ja vaikka särky, johon lääke on määrätty sillä helpottaakin, niin nälkää lääke ei kyllä vie, päinvastoin paastotessa tulee pilleristä tosi ikävä olo.

    • Itseäänvihaava

      En osaa sanoa noista Panadoleista ym., mutta Panacodeilla ainakin iteltäni lähtee nälkä aika helposti. Tosin noita lääkkeitä saa vain reseptillä ja niissä on muutama inhottava sivuvaikutus (huimaa, väsyttää, opettajat luulee koulussa että käytätä huumeita 8D...jne.), mutta kun kärsin migreenistä niin saan lääkkeitä silti hommattua itelleni aika helposti.

      Suosittelen silti, että älä syö pelkästään särkylääkkeitä. Se on nääs niin, että kun tyhjään vatsaan esim. pelkkää Buranaa vedät, niin lopulta käy niin, että mahanesteet burana-yhdistelmä aiheuttaa mahahaavan ja joudut teholle. Että juu, ei pitkille laihareille lääkkeillä (kokemusta on).

      • RiksRaksJaPoks

        No niin, tiesinhän etten ole ainoa joka tätä miettii tai on testannut. Kai mun täytyy sitten koittaa jollain ihan tavallisella, koska mä en mistään noita reseptilääkkeitä kummiskaan saisi. :P :D


      • ei auta
        RiksRaksJaPoks kirjoitti:

        No niin, tiesinhän etten ole ainoa joka tätä miettii tai on testannut. Kai mun täytyy sitten koittaa jollain ihan tavallisella, koska mä en mistään noita reseptilääkkeitä kummiskaan saisi. :P :D

        mitkään tavalliset lääkkeet ei vie nälkää. testattu on.jopa matkapahoinvointilääkettä koitin kerran. joo auttohan se, nukuin varmaan 4h putkeen ja herätessä ihan järkky nälkä.

        mulla on kanssa kokemusta noista respalääkkeistä. saa niistä sellasen kuivajurrin mutta jos haluut tosiaan tuhota aivosolus niillä niin siitä vaan.ite en enää kuullu mitään, kompastelin kävellessä, en pystyny enää kirjottamaan käsin mitään ja unohdin KAIKEN.siis ihan kaiken. ja nukkuu niillä joo, jos tulee nälkä niin nappi naamaan ja nukut 7h millon vaan.

        pysy hei kaukana noista lääkejutuista. tän sanon sulle ystävänä koska ne vie sulta loppujen lopuksi koko elämän.


    • Haloo?

      Siis tämä RiksRaksJaPoks on aivan järkyttävä idiootti. Nykyajan idiootti.

    • Anonyymi

      Mä syön niitä vaan ku on menkat, mun on tosi runsaat ja sattuu aivan helvetisti mahaan ja naisosiin ja kaikki vartalon osat tuntuu herkältä joten ne auttaa siihen, eine kauan nälkää pidätä!

    • Anonyymi

      Sairaalloinen kalorikammo vie hautaan tai ainakin tuhoaa terveyden.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?

      Työ­matkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotelli­surmasta tie
      Lapua
      80
      6992
    2. Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi

      Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.
      Maailman menoa
      134
      6523
    3. Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies

      Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk
      Ikävä
      381
      6313
    4. Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"

      sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni
      Maailman menoa
      364
      4122
    5. Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten

      Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril
      Maailman menoa
      153
      2502
    6. Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina

      Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.
      Maailman menoa
      6
      2419
    7. Kumpi on sekaisempi - Koskenniemi vai Trump?

      Koskenniemi haukkui Trumppia A-studiossa, niin että räkä lensi suusta. Sen sijaan Trump puheessaan sanoi, että Grönlant
      Maailman menoa
      59
      2183
    8. Orpo pihalla kuin lumiukko

      Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA
      Kansallinen Kokoomus
      143
      1509
    9. Onko täällä helmessä tapahtunut vakava rikos?

      Onko kuullut kukaan mitään.
      Haapavesi
      14
      1502
    10. Miten kauan sulla menisi

      Jos tulisit mun luo tänne nyt kahvinkeittoon?
      Ikävä
      198
      1240
    Aihe