auttakaa?

Miten kauriin saa lepytettyä? Mies puolisen? Kertokaa kaikki mitä tiedätte?

KIITOS!
8912
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

juuu, määä luovutan, moon väsyny, on niitä
helepompiakin saaliita

Äänestä

Mitä tarkoitat? Hän on kihlattuni ja minulla on ollut itsellä jo kauvan kauhea äksyily kausi... :(

Äänestä
  • Anna kiukutella rauhassa, tulee sitä valoisampikin aika, tosin vesimies usein kimpaantuu kun hänelle syyttä suotta kiukutellaan, mie aion pitää luovan tauoan ja
    ja kahtoa pyyetäänkö kylään.

    Eli neuvo, jatka ja iloitse muista asioista,
    kyllä se hyvä päiväkin kauriin kanssa odottaa,
    vanhemmiten kauris kai ailahtelevainen mielialoissaan. Ja vesimies taas tasaantuu.

    Terveisin :tuttua näkökulma kauriista

    Äänestä

  • vesimiesNainen kirjoitti:

    Anna kiukutella rauhassa, tulee sitä valoisampikin aika, tosin vesimies usein kimpaantuu kun hänelle syyttä suotta kiukutellaan, mie aion pitää luovan tauoan ja
    ja kahtoa pyyetäänkö kylään.

    Eli neuvo, jatka ja iloitse muista asioista,
    kyllä se hyvä päiväkin kauriin kanssa odottaa,
    vanhemmiten kauris kai ailahtelevainen mielialoissaan. Ja vesimies taas tasaantuu.

    Terveisin :tuttua näkökulma kauriista

    Olen jo yli viiskymppinen ja tasainen kuin just höylätty tie. Mielialat eivät tosiaan ole pahemmin ailahdelleet. Kauankohan täytyy vielä
    odottaa? :))

    Äänestä

Jos se johtuu susta, matele. Ansaitset sen.Jos hänestä, odota, leppyy itellään.
Jos et tiedä mistä johtuu... katsele hetki ja katoa jollei muutu.

Äänestä

Jos olet itse tuon suuttumuksen aiheuttanut, pyydä anteeksi. Se riittää yleensä kauriille.

Jos kauris on itse syypää (vaikka eihän tuota juuri tapahdu ;)), odottele rauhassa. Tilanne tasaantuu itsellään.

Äänestä

Anteeksipyyntö, halaus ja aitous sanomisissa auttavat saamaan kauriin lepytettyä. Itsekin olen vesimies ja meinaa hermot mennä, kun toinen jatkuvasti kiukuttelee ja vanhoista asioista, jotka pitäisi olla jo ajat sitten haudattu. Miten niistä asioista pääsee eroon, antaakohan kauris ikinä koskaan anteeksi (toisin sanoen unohtaako edes)...?

Äänestä
  • Kiitos kaikille avusta! Nyt on asiat jo parhain päin! :)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


vetimies kirjoitti:

Miten kauriin saa lepytettyä? Mies puolisen? Kertokaa kaikki mitä tiedätte?

KIITOS!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu