ei ole kaunista
ei ainakaan Karita Tuomolassa
ei ainakaan Karita Tuomolassa
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
laihtunut
niin on mennyt lauta mikä lauta. Vakava syömishäiriö. Aikanaan joi niin paljon vettä (kun ei muuta syönyt) että pyörtyi ja joutui sairaalaan. vakavasti sairas.
Otahan selvää miltä oikeasti näyttää syömishäiriöinen.
Laihuus on kyllä kaunista, mutta ohuthuulinen ja hiirulaisen näköinen Karita Tuomola on tusinarusinan näköinen.
nyt sanois että laihuus on kaunista, mutta hoikkuus kylläkin. Noh, makunsa kullakin. Livenä en ole Karitaa ikinä nähnyt että en voi verrata nykyistä ja entistä habitusta. Jossain haastattelussa joku aika sitten kyllä kovasti "mainosti" kuinka on niin kiire että ei oikein ehdi syömäänkään ja treenaa ja treenaa vaan. Menee jo vähän yli tuo kauniina oleminen, ihmekkö tuo että koirat vie taluttajaa eikä talutettava koiria.
Juu, olet itseasiassa oikeassa tuon laihuus/hoikkuus -vertailun suhteen. Tuli turhaa tautonomiaa muutenkin edelliseen viestiini.
Mutta kuten sanoit, makunsa kullakin(olen nainen 31-v). Pidän henk.koht. karhumaisista, isoista miehistä ja alipainoisista naisista. Ulkonäöllisesti, en ole lesbo enkä bi.
Karita Tuomolan "kauneutta" en ole milloinkaan ymmärtänyt, sillä ed. viestini otsikkoa mukaillen hänellä ei ole mielestäni huulia lainkaan, ja pidän muhkeahuulisuutta yhtenä hyvännäköisyyden ehdottomana kriteerinä.
Karitan elämä ei varmaan oo helppoo vaikka tv:ssä yrittää olla iloinen ja virkeä.Tulee sellainen fiilis että Karita on oikeasti kiukkuinen kärtty joka on jatkuvasti nälissään,ollakseen muka kaunis ja seksikäs.Ei Karitan roppa oo oikeasti niin tikku.Koskahan se itse sen tajuaa?Ei vetoa minuun pätkääkään tämmönen eukko.
Niin, hän treenasi tässä Elixir-ohjelmassa, kun menivät syömään Tanjan ja muiden kanssa, niin hän sanoi tarjoilijalle heti että laita minulle vähemmän sitä spagettia.
Niinpä tietysti, rankan treenin jälkeenkään ei syönyt juuri mitään, kiinnitti minun huomioni, myös se meikki määrä treenatessa oli melkoinen.
Niin, no kuka nyt valkoista höttömakaroonia haluaisi ylettömästi vetääkään, jos yhtään on terveellisen syömisen perään? Söi sitten varmaan enemmän muuta kuin sitä turhaa lisuketta.
sitten näitä Karitan nykyisiä kuvia..?