Elikkäs, saako esim. sunny beachiltä L/XL kokoinen nainen vaatteita, vai ovatko kaikki pieniä kuten etelän naiset yleensä?=)Muuten olen kuullut että bulgaria on edullinen maa vaatteiden, kenkien yms hankinnassa! Eli jos oot hieman kookkampi, löydätkö sieltä vaatteita?
Vaateostoksille Sunny Beachille?
Tiina-Leena83
51025
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Hei! Älä murehdi kuomasein kyllä siellä Bulgarissakin on isoluisia naisia, ja jos ei paikallisten keskuudessa ole niin suomalaisturistien massa on varmasti saanut paikallisen vaateteollisuuden heräämään ja kehittelemään muodikkaita napapaitoja myös meille keillä on muodot kohdillaan.
Kiitos kannustuksesta!
Tv. toinen ylpeä naisellisuudestaan ja muodoistaan.
Ei valitettavasti löydy ainakaan niistä lähipuljuista... miesten xl= suomen s...???
mutta laukkuja,kenkiä,aurinkolaseja ja muuta mukavaa löytyy isommillekin tytöille!
Paljonko siellä maksaa laukut? Siis esim. LV-kopiot??
Kiittäen jo etukäteen.
Olin viime vuonna SB:llä ja ensi viikolla taas lähdössä. Itse olen XL-kokoinen ja löysin viime vuonna hyvin esim. takkeja ja huppareita. Hienoja bilepaitoja oli turha katsoa, ne olivat ihan liian pieniä, samoin farkut. Kaikkea joustavasta materiaalista tehtyjä vaatteita tietenkin voi sovittaa, mutta toinen asia on sit miltä ne päällä näyttävät. Kenkiä ja laukkuja tuli kyllä sit ostettua. Rintaliivejä (D75) oli aivan turha etsiä.