Sataman Lokit jäävät

EllenIce

pah,pah,pah...

Tulipa rakennettua AsuinAlue... luonnon keskelle =/

Häiritsemään lintujen pesimäRauhaa ... =/

Ärsyttämään ihmisten nauttimista kesästä ... =/

3

295

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Bongari

      Täällä kunnioitetaan luontoa ja tuodaan luonto kaupunkilaisten tykö. Kaupunkilaisten ei tarvitse lähteä luontoon samoilemaan ja tipuja tiirailemaan. Riittää kun menee satamaan ja tiirailee tipuja kaljalasin äärellä. Fiksu veto Lahden kaupungilta. Ottakaa muutkin kaupungit mallia.

      Miten saataisiin lisää tipuja satamaan? Olisi mukavampaa kun voisi vielä enemmän lajeja bongailla samalla kun juo lisää olutta.

      • kettupoika

        hienoa, että joku niistä pitää, olet kyllä pahasti alakynnessä, suurin osa ihmisistä on niitä vastaan.
        asut ilmeisesti lähistöllä, voisitko organisoida niiden ruokkimista, eihän niillä ruoka riitä niin pienellä alueella ja poikaset kärsivät varmaan nälkää.
        mitenkähän saisi aallonmurtajaa laajennettua pohjoiseen päin, sen voisi ihan hyvin sulkea , kyllä ne laivat pystyvät kulkemaan yhdestäkin aukosta.


      • Jäsen 001
        kettupoika kirjoitti:

        hienoa, että joku niistä pitää, olet kyllä pahasti alakynnessä, suurin osa ihmisistä on niitä vastaan.
        asut ilmeisesti lähistöllä, voisitko organisoida niiden ruokkimista, eihän niillä ruoka riitä niin pienellä alueella ja poikaset kärsivät varmaan nälkää.
        mitenkähän saisi aallonmurtajaa laajennettua pohjoiseen päin, sen voisi ihan hyvin sulkea , kyllä ne laivat pystyvät kulkemaan yhdestäkin aukosta.

        Ei sinne voi maayhteyttä tehdä tai joku ajattelematon menisi särkemään pesät. Lokit lähtisi pois ja mitä me silloin tekisimme. En uskalla ajatellakaan menetystä minkä Lahti saisi siinä tapauksessa.

        Ole huoletta, kyllä lokinpoikasilla ruokaa riittää. Olemme perustaneet salaisen maanalaisen järjeston nimeltään Lokkien ystävät. Olemme valmiita taistelemaan viimeiseen mieheen ja naiseen jos lokkejamme häiritään. Meillä on loistava organisaatio ja käymme siellä myös salaa ruokkimassa lokkeja.

        Tervetuloa mukaan ja jos et kerro muille niin seuraava salainen kokoontuminen on 26.4 Klo 18.00 Laiturin päässä. Salasanana lokinpoika ja ruokaa mukaan lokeille.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin Ilkka Kanerva kuoli?

      Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti
      Maailman menoa
      265
      17021
    2. Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."

      Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist
      Kotimaiset julkkisjuorut
      23
      5485
    3. Ilkka kanerva

      Ilkka Kanerva kuollut 74v
      Turku
      115
      2586
    4. Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."

      Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar
      Kotimaiset julkkisjuorut
      15
      2069
    5. Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä

      Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa
      Maailman menoa
      336
      1768
    6. Pikkaraiskan puhelut

      Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      111
      1001
    7. Ilkka Kanerva on kuollut

      74-vuotiaana.
      Maailman menoa
      59
      959
    8. Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen

      Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto
      Maailman menoa
      32
      886
    9. Sofia Belorf ja Sonja Aiello

      Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      44
      883
    Aihe